Moving Image – Çevreleyen Medya: Yeni Gerçeklikler Sergisi

Arts & CultureNewsSeptember 24, 2016
Moving Image – Çevreleyen Medya: Yeni Gerçeklikler Sergisi

Murat Orozobekov ve Edward Winkleman’ın ortaklığında kurulan Moving Image Video Sanat Fuarı’nın yeni kolu olan Moving Image – Çevreleyen Medya, yeni sergisi Yeni Gerçeklikler ile 23 – 25 Eylül tarihleri arasında Alt Sanat Mekanı’nda ağırlanıyor.

Sanal gerçeklik ve arttırılmış gerçeklik ile çalışan geniş sanatçı portfolyosu ile Yeni Gerçeklikler sergisi dünyayı algılama biçimimiz ve kendi gerçekliklerimizi seçme yetkimiz üzerinde duruyor. Sergide Alt Sanat Mekanı ve bomontiada avlusuna özel olarak tasarlanmış arttırılmış gerçeklik projelerinden vücut hareketlerine yanıt veren sanal gerçeklik çalışmalarına kadar bir çok iş yer alıyor.

Projede yer alan sanatçılardan Claudia Hart, John Craig Freeman, Pappenheimer & Zachary Brady, arttırılmış gerçeklik ile çalışırken, Salvador Loza & Gibrann Morgado, Christopher Manzione & Seth Cluett, Will, Rachel Rossin, Jakob Kudsk Steensen ve Deniz Tortum sanal gerçeklik çalışmalarıyla karşımıza çıkıyor.

Çoğu işin sergiye özel olarak uyarlanmasıyla, burada deneyimleyecekleriniz size “gerçekliğin” anlamını sorgulatmayı ve sizi başka dünyalara taşımayı hedefliyor!

Kapak Görseli: John Craig Freeman, Bomonti & AR, 2016.
Author: Defne Çağlar

RELATED POSTS