Moda ve Sanat Boğaz’da Konumlanıyor

NewsApril 14, 2022
Moda ve Sanat Boğaz’da Konumlanıyor

Moda ve sanatı harmanlayan Beymen Galataport, Boğaz ve tarihi yarımadaya göz kırpan yeni konumunda açıldı. 

50 yılı aşkın süredir moda dünyasında öncülüğünü sürdüren Beymen, Galataport’taki yeni mağazası ile lüks ve alışveriş kavramını bambaşka bir deneyime dönüştürüyor. Karaköy İstanbul için genç, yenilikçi ve bir sanat merkezi olarak konumlanıyor. Şehrin bu bölgesindeki değerleri yansıtmayı hedefleyen Beymen Galataport da çağdaş bakış açısını geleneksel Ebru sanatı ile birleştiren sanatçı Garip Ay ile özel bir iş birliği ile açılıyor.

Beymen Galataport sanat iddiasını ortaya koyarken bunu hem yerli-yabancı global sanatçıların eserleri, hem de Doğu Batı sentezini ortaya koyan mimari konseptiyle yansıtıyor. Garip Ay’ın ilhamını Boğaz sularından alan Ebru renk geçişleri ve minyatür tekniğiyle Beymen Galataport’u resmettiği eseri, mağaza açılışını müjdelerken, sanatçının açılışa özel tasarladığı interaktif deneyim odası, deneyim odaklı mağazacılık konseptiyle ilham veriyor.

Ecem Dilan Köse & Fırat Engin, Göksu Gül, Hasan Deniz, Ramazan Can, Sarp Kerem Yavuz ve Tom Fellows’un resim, video art, fotoğraf, enstalasyon gibi farklı formatlardan çağdaş sanat eserleri, Beymen Group Çağdaş Sanat Koleksiyonu’nun en yeni parçaları olarak mağazada bizi karşılıyorlar. Ayrıca Fırat Neziroğlu, Garip Ay, Gül Okten x İznik Vakfı, Yadigar Ataklı ve Murat Palta’nın dokuma, ebru, çini, vitray ve minyatür gibi geleneksel Türk sanatlarını modern yorumladıkları eserleri, bize yepyeni bir Beymen deneyimi vadediyor.

Author: Dilan Günaçtı

RELATED POSTS