Moda Dünyasının Heyecan Verici İsmi Victor Barragan

FashionApril 1, 2017
Moda Dünyasının Heyecan Verici İsmi Victor Barragan

Sadece iki sene oldu ama o, asırlar kadar güçlü! Victor Barragan, günümüz moda dünyasının en heyecan verici isimlerinden.

Kararlı, kendinden emin! Kişisel projelerine odaklanmak için endüstriyel tasarımı bırakarak, New York’a taşınan Victor Barragan , aradan geçen iki yılda, New York’tan Paris’e uzanan bir başarı elde etti. 25 yaşında moda dünyasını fetheden Victor Barragan’ın hikayesini dinlemek için çok heyecanlıyız.

Kendi markanı kurmaya nasıl karar verdiniz?

Şu an için başka bir isimle başladım, ne yaptığımı tam olarak bilmemekle beraber moda hakkında bir bilgim yoktu, çalışarak öğrendim ve deneyerek de öğrenmeye devam ediyorum. Lisede serigrafi ile başladım ve ardından şekillerle oynamaya devam ettim.

Bilmeyenler için, Barragan’ın arkasında yatan konsept ?

Barragan baya kişisel. İlhamı, kendi kişisel hayatımda ve etrafımdaki projelerde buldum.

Beklenmedik baskı ve malzemeleri biraraya getirerek modaya yeni bir şey getiriyorsun. Modanın geleceği hakkında ne düşünüyorsun, daha fazla alışılmışın dışında tasarımları ve malzemeleri birarada görecek miyiz?

New York’ta benim gibi birçok genç tasarımcı işlerini gösterebilecekleri ve yeni jenerasyon yaratıcı insanlarıyla birlikte büyüyebilecekleri bir yer buldu. Ben markamla, giysilerin ne olabileceği üzerine görsel fikirler üretiyorum.

İnsanlar böylesine cüretkar bir şeyi istedi mi?

Evet!

Markaya gösterilen ilgi konusunda ne düşünüyorsun? Bununla nasıl başa çıkıyorsun?

Bence iş gelişigüzel eğlenceli bir proje olmaktan çıkıp gerçek bir iş haline dönüştüğünde ve nakit akışına ve yaratıcı tarafa hakim olmak için akıllı ve odaklı bir şekilde kararlar vermen gerektiğinde zorlaşıyor.

İnternet, estetik anlayışında ve markayı yönetme şeklinde nasıl bir öneme sahip?

Fikirlerimizin iletişiminde aynılarını veya belgelemenin görsel kısmı için sosyal medyayı çok kullanıyoruz. Biz, insanların sadece bir parça kıyafetle değil, gözleri ile de tükettiği bir markayız.

Koleksiyonlarının arkasındaki üretim sürecinden biraz bahsedebilir misin?

Her yeni sezonun kişisel hayatımda olanlardan çıkan yeni bir teması ve hikayesi olduğunu düşünüyorum. Süreç her zaman dağınık işliyor, ta ki hazırlamamız gereken bir sipariş olana kadar ve moda haftası, alıcılar ve medya v.b. ile sezon takviminde çalışmak için ihtiyaçlarımızı karşılarken…

Sıradan bir günün nasıl geçiyor?

Uyuyup uyanıyorum, emaillere dönüp Meksika’daki ekibimle işleri görüşüyorum. New York’ta bu çok zor olsa da, yeni fikirler üzerinde çalışmak için zaman buluyorum. Finansal anlamda tüm hamlelerimizin iyi bir şekilde önceden düşünülmüş olması gerekiyor. Çoğu günler yemek yapıyorum.

Senin için bir sonraki adım ne? Önünde yeni projeler var mı?

Başka bir markayla çalışmayı çok isterim. Öğreneceğim çok şey var gibi hissediyorum. Farklı sanatçılarla işbirliği yapmaya devam etmeyi planlıyoruz.

Author: Duygu Bengi

RELATED POSTS