MM6 MAISON MARGIELA FW24

FashionFebruary 23, 2024
MM6 MAISON MARGIELA FW24

Heyecan verici ateşli bir ritim başlıyor. Kalp atışları yükselirken müziğin ahenginde kollar sıkıca ve kalçalar şiddetle sallanıyor. İşte karşımızda, MM6 Maison Margiela! Yabani, şatafatlı veya klas sahibi bir şekilde gecenin içinde kaybolmaya hazır.

Özenle ve itinayla asılmış beyaz perdelerin ardında koleksiyon mistik ve gizemli bir aurayla başlıyor. Sivri omuzlarla donanmış zarif üstler, deri vücudu saran pantalonlarla her zamankinden daha da keskin bir görünümde karşılaştırılmış. Öte yanda ise form sahibi kazaklar ve özenle dikilmiş pantolonların özgürlüğü… 

Kahverengi tonları podyumu domine ederken, kum saati şeklindeki kolsuz blazerlar minimal süslemeleriyle ön planda. Oversize deri kabanlar modellerin giysilerini bir zarf gibi sararken, çantalarda boyun yastıklarını anımasatan bir kontörle karşılaşıyoruz.

Koleksiyon boyunca canlı mor ve sarı tonlarının infüzyonunu, bir çok eşsiz lookun temelini oluşturan sıkı boğazlı kazaklarda görüyoruz. Kibar ve şık paltolar eskitmeli kot pantalonlarla kombinlenerek, stiller arası muhteşem bir kontrastta bizimle buluştu. Bolca fermuar içeren pantalonlarla tasarımlara eklenen bir işlevesellik dokunuşu var. Yanısıra birçok farklı yıkama opsiyonuyla sunulan kot pantalonlar, bu koleksiyonda da baskınlıklarını sürdürüyordu. Deri de bu koleksiyonun önemli bir oyuncusu, kasıklara kadar uzanan çizmeler, yakalı ceketler ve yüzü kapatan güneş gözlükleriyle eşleştirilmiş bir yelek olarak bizmle buluştu.

Kapanışa yaklaşırken, kaleydoskopik desenlerle kaplanmış klasik takımlar, parlak ve saten materyaller ile şık gece görünümlerini izledik.

MM6 Maison Margiela ve Dr.Martens işbirliği podyumda bir kapsül koleksiyon halinde önümüze çıkıyor. Rahat, uzun ömürlü ikonik İngiliz markasıyla yapılan bu koleksiyonda ne mi var? Her cinsiyete, her dolaba uygun ilk bakışta kendini gösteren botlar.

Author: TUNGA YANKI TAN

RELATED POSTS