Miu Miu ile Gündüzden Geceye

NewsMay 30, 2022
Miu Miu ile Gündüzden Geceye

Miuccia Prada, Miu Miu kimliğini yeniden tanımlamaya devam ederken; Day/Night koleksiyonu kontrastları içerisinde beraber barındıran hem tanıdık hem de yeni bir dengede sunuluyor.

Gündüz ve gece, gerçek ve gerçek dışı, aynı anda hem zarif hem de yıkıcı gibi ikiliklerin bir arada olduğu koleksiyon, Miu Miu’nun benimsediği çabasız asiliği devam ettiren nitelikte. Karanlıktan aydınlığa çıkan gençlerin kendini keşif hikayesi olarak da tanımlanabilecek koleksiyon hikayesi, Miu Miu’nun değişen kimliği ile paralel ilerliyor.

Gece gardırobunun ruhunun yenilerek tek tip günlük kıyafetle birleştiği ve giyen kişilerin karakterini ön plana çıkardığı koleksiyon, zamansız ve mekansız bir çizgide. Pileli etekler, gömlekler ve ceketler radikal bir şekilde kısaltılıyor, usta terzilik; kristaller ve spor giyimi birleştiriyor. Gece ve gündüz, masumiyet ve deneyimsellik arasında tanımlaması zor bir dünya yaratıyor. Bireysellik, özgürlük ve stilin kutlanması gibi temalar, bu koleksiyon ile benliğin bir uzantısı oluyor. 

Tyrone Lebon tarafından fotoğraflanan kampanya görselleri, Julian Klinewicz tarafından çekilen video ile Day to Night geçişini Miu Miu evrenine taşıyor. 

Author: Dilan Günaçtı

RELATED POSTS