Messika Goes “Beyond the Light”

FashionOctober 4, 2022
Messika Goes “Beyond the Light”

“Beyond the Light”ın bir sonraki bölümü için Valérie Messika, her biri bir diğerinden daha çekici olan elmas setlerle süslenmiş 29 silüeti, feminenlik ve modernlik algılarıyla seyirci ile buluşturuyor. Eski Mısır’ın mistik havasından Naomi Campbell’ın şovu kapatmasına kadar her detayıyla büyüleyen Messika, Paris Moda Haftası’nın en etkileyici koleksiyonlarından birini sergiliyor.

Elmas endüstrisi dünyasında ezber bozan Valerie Messika, 2005 yılından beri pırlantaları keskin bir dokunuşla, modern ve akıcı tasarımlara sahip takılar haline getiriyor. Sadece elmaslar üzerinden tasarımlar ortaya koyan marka, pırlantaların “ulaşılmaz ve dokunulmaz” olduğu zamandan bu zamana, tasarımlarıyla ve şovlarıyla en çok takdir edilen mücevher markalarından. Mistisizmi ve mitolojik ögeleri sıkça kullandığı bilinen moda evi, Beyond the Light koleksiyonu ile Paris Moda Haftası’na Mısır’dan fütüristik bir esinti getiriyor ve markanın DNA’sını ortaya koyuyor.

Bu koleksiyonda eski Mısır’ın fütürist yorumundan ilham alan olağanüstü mücevherlerin sergilendiğini görüyoruz ve dönüştürülebilir parçalar, bu koleksiyonun en beğenilenlerinden oluyor. Cesaret, üstünlük ve özgüven olgularını temsil eden parçalar, moda evinin sembolik kodlarını somutlaştırarak koleksiyonu zenginleştiren bir nitelikte. Mısır’ın mistik havası ve elmasların büyüleyici parlaklığıyla oldukça etkileyici olan koleksiyonun sunumu, aynı zamanda Naomi Campbell’ın şovu ikonik bir şekilde kapatmasıyla bambaşka bir boyut alarak sona eriyor.

Author: Pelin Kalkan

RELATED POSTS