Maksimalist tasarımlarıyla “desenlerin kraliçesi” olarak anılan Mary Katrantzou ve Romalı ikonik mücevher markası Bulgari, Serpenti sembolü çevresinde yeni bir iş birliğine imza attı

Bulgari’nin ünlü serpenti sembolünü tekrar yorumlayan Mary Katrantzou, koleksiyondaki parçalara canlı ve coşkulu tarzını yansıtarak bizleri bambaşka bir atmosfere davet ediyor. Yılan figürüne kendi özgün ve çarpıcı anlayışıyla yeni bir hayat veren tasarımcı, Haute Couture işçiliğine mücevherlerden esinlendiği detayları işliyor. Koleksiyonda Serpenti Metamorphosis Çanta, Serpenti Metamorphosis El Çantası ve Serpenti Metamorphosis Minaudière adlı üç stil sunuluyor ve bu stillerde yılan figürü yeniden kurgulanıyor. Tasarımlarda yeniden doğuş, evrim ve doğal değişim temalarını vurgulanıyor ve yılan formunun uçan bir kelebeğe dönüşmesi sahneleniyor. 

Serpenti Metamorphosis Çanta modelinde tasarımcı tarafından modernize edilen yılanbaşı çanta kilidi ise, mücevher evine adeta şükranlarını sunar nitelikte. Serpenti Metamorphosis El Çantası, kapitone gövde ve metalik sapı ile kusursuz bir birlikteliği simgeliyor. Mücevher dokunuşları ve deri işçiliği ile bir görsel şölen sunan bu tasarımda yılanbaşı çanta kilidi, armut biçimindeki değerli taşlardan oluşuyor. Tasarımın renk seçenekleri ise pembe kristal, kızıl akik gibi değerli taşlardan ilham alınarak oluşturuluyor. Tek başına bir sanat eseri sayılabilecek Serpenti Metamorphosis minaudière ise yılan figürünün fenotipinden yola çıkarak damla göz yapısı ve altıgen pulların baş döndürücü cazibesine odaklanıyor. Çantanın oluşturulmasında alınan ilham ise Serpenti saatten geliyor ve tasarım, kusursuz bir adaptasyona ev sahipliği yapıyor. 

Mary Katrantzou, kelebek ve yılan motiflerinin dramatik zıtlığını büyük bir ustalıkla işliyor. Koleksiyon Fransız moda fotoğrafçısı Hugo Comte tarafından, Rus hayırsever ve güzellik ikonu Natalia Vodianova’nın modelliği ile ikonik bir şekilde fotoğraflanıyor. Bu kapsül koleksiyon 15 Nisan’dan itibaren satışa sunulacak.