Antwerp’deki MoMu müzesi moda dünyasının en büyüleyici isimlerinden olan Martin Margiela onuruna yeni bir sergi açacaklarını duyurdu. Mart 2017’de müze, Hermès’in kadın giyiminin kreatif direktörlüğünü üstlenen altı senelik Margiela dönemini yansıtan “Margiela: The Hermès Years” sergisini açacak.

Margiela tarafından Parisli geleneksel moda evi icin 1997 ile 2003 yılları arasında üretilen kıyafetler ilk defa bir moda oluşumu olarak birlikte sergilenecek. Fransız haute luxury house ve geri dönüşüm modasının yaratıcısının beklenmedik işbirliğinin 20. senesini işaretleyen sergi, 31 Mart 2017’den 27 Ağustos 2017’ye kadar Belçika Moda Müzesi’nde sergilenecektir.

Zamanında Hermès’in CEO’su olan Jean-Louis Dumas markanın kadın hazır giyimi için Margiela’ya 1990ların sonuna doğru ulaştı. Kısaca, bu cüretkar bir karardı ve geleneksel Fransız moda evlerine ünlülerin tasarımcılarının yeni bir hayat katmasını tercih eden moda dünyasının yaygınlaşan gelişmelerine uymuyordu.

Margiela’nın Hermès için yaptığı işler birçok çağdaş tasarımcının işlerini etkilemeye devam ediyor. Uluslararası basın, Sonbahar-Kış 2016-2017 tanıtılan Paris Moda Haftası’nda sekiz seneyi aşkın bir süredir moda dünyasından geri çekilen Margiela’yı moda haftasının “gerçek öncüsü” olarak tanımladı.

“Margiela: The Hermès Years” 31 Mart’ta Antwerp, Belçika’da Nationalestraat 28, 2000’deki MoMU’da açılacak ve 27 Ağustos’a kadar devam edecek.