Many Ways of Denim: Diesel Fall 2023 Ready-to-Wear

FashionFebruary 25, 2023
Many Ways of Denim: Diesel Fall 2023 Ready-to-Wear

Üç sezondur Glenn Martens’in vizyonuyla farklı bir ivme yakalayan Diesel, Milano Moda Haftası’nı 200,000 prezervatif ve denimin binbir haliyle açtı.

Denim denince cesur ve asi estetiğiyle tanıdığımız Diesel, Sonbahar 2023 Ready-to-Wear koleksiyonunun defilesiyle Milano Moda Haftası’nı başlattı. Belçikalı tasarımcı Glenn Martens’in markaya kattığı yeni soluk ve benzersiz vizyonu bir kez daha kanıtlayan koleksiyon, aynı zamanda kumaş manipülasyonunun eşsiz bir gösterisiydi. 

Kullandığı kumaşları gerek yıpratmayla, gerek boyamayla, yeri geldiğinde kullanım yeri ve şekliyle, ekleyip çıkardığı detaylarla küçük oyunlar yapmaktan çekinmeyen Martens, Sonbahar koleksiyonu için önceki sezonlardan ve Diesel arşivlerinden ilham almış ve üzerine yaptığı eklemeler ve geliştirmelerle kendi imzasını atmış. Podyumun en akılda kalan parçaları şüphesiz ki denim görünümlü, transparan mesh panelli elbise, skinny jeani andıran dizüstü denim çizmeler, logo chokerlar ve denim görünümlü örgü parçalar oldu.

Moda konusunda bir konfor alanı tanımayan Martens, defilenin sergilendiği podyumda da cesur olmaktan çekinmedi. Koleksiyon parçalarını taşıyan modeller pornografik inlemelerin eşliğinde, 200.000 prezervatiften oluşan bir dağın etrafını çevrelediler. 2010’larda ‘Sex Sells, Unfortunately We Sell Jeans’ sloganıyla Diesel’in benimsediği seks kültürünü bir adım öteye taşıyarak da konfor alanı diye bir şey olmadığının altını çiziyor Glenn Martens. 

Author: Yağmur Yıldız

RELATED POSTS