Louis Vuitton Erkek Sonbahar 2021

FashionJanuary 24, 2021
Louis Vuitton Erkek Sonbahar 2021

İkonik sanat yönetmeni Virgil Abloh, lüksün tanımlayıcılarından Louis Vuitton’un erkek sonbahar 2021 koleksiyonunu bizlerle buluşturuyor.

“Louis Vuitton: Walk in the Park” olarak adlandırılan, fiziksel ve dijital deneyimlerin karışımı, 8 – 31 Ocak tarihleri arasında 28 Quai de la Mégisserie’de açık olan geçici bir mağaza ile başlıyor ve daha sonra koleksiyonun podyumu dijital ortamda gerçekleştiriliyor.

Virgil Abloh, siyahi kesimin ötekileştirilmesine bir tepki olarak karşımıza, farkındalık yaratmak ile modaya ayak uydurmak arasındaki süregelen paradokstan sıyrılarak gerçek mesajlar ortaya koyan bir koleksiyon çıkarıyor.

“Kültürleri karıştıran pek çok hikaye var” diyor Abloh. “Ve bundan, yeni bir dil yaratılacak.” İbrahim Kamara’nın usta eli tarafından tasarlanan, yere kadar uzanan paltolar, ince terzilik, Afrika drapeli şallar, etekler ve Batı şapkalarıyla havalı, düşünülmüş, şık ve akıcı bir tutum ortaya konuluyor. Abloh’un 2018 yılındaki gelişinden beri Louis Vuitton için yarattığı en iyi koleksiyonu bu alışılmadık öğelerle güçlü bir ifade şekli yakalanmış oluyor.

Neredeyse otobiyografik bir serüven haline gelmiş koleksiyon, Virgil Abloh’un Afrika mirasının moda evinin kültleşmiş şıklığıyla buluşmasıyla bizlere protest bir gösterim armağan ediyor. LV desenleri Afrika esintileriyle bir araya geliyorlar ve moda dünyasını kasıp kavuran farkındalık süreci sergilenen gerçeğin yanında duran ve hakkını arıyan ifade şekliyle bir kere daha karşımıza çıkıyor.

Author: Sıla Demiral

RELATED POSTS