Longchamp’in ikonikleşmiş çantası şimdi göz kırpan gözler ve gülümsemelerle gerçek karakterlere dönüşmüş durumda. André Saraiva’nın imzasını taşıyan yeni koleksiyonda sanatçının tipik canlı renk paletinin yanı sıra, kendi adını taşıyan Mr A karakterini görmek mümkün. 

Dünya çapındaki önemli figürler ve dev markalarla iş birliğiyle dolu bir geçmişe sahip olan Longchamp, şimdi Paris merkezli sokak sanatçısı André Saraiva ile özüne dönüyor. Lüks markanın kreatif direktörü Sophie Delafontaine’e göre bu iş birliği aslında Longchamp’ın tarihinde kök salıyor. Delafontaine yaptığı açıklamada, “Yıllar önce, Longchamp’ın ilk Paris showroomlarından biri, Place de la Concorde yakınlarındaki kiralık bir yerdi. Taşındığımızda André’nin bizden önce orada olduğunu keşfettik çünkü tam orada, kapının arkasında Mr A vardı.” diyerek aslında sanatçıyla karşılaşmalarının şans olduğunu belirtiyor. Neşeli bir karakter olan Mr A, Fransız grafiti sanatçısı André Saraiva’nın bir nevi imzası. Mr A, göz kırpan gözleri ve dişlek sırıtışıyla gittiği her yere mizah katıyor ve ilginç koleksiyonda da bu görülüyor.

Koleksiyonun temeli olarak Longchamp’ın imzası olan Le Pliage çantasına yönelik ressam Saraiva, “Zamanı ve moda trendlerini aşan sadeliği ve pratikliği özetliyor” diyor. Çantaların tamamı Saraiva’nın kendisi tarafından boyanmış, tek tek numaralandırılmış ve canlı renk sıçramalarında tamamen benzersiz 200 geri dönüştürülmüş polyesterden oluşuyor. 

Longchamp çantalarının bu denli ünlü olmasının sebebi kalitesi ve işçiliğinin yanısıra sadeliği ve pratik olması. Konfor alanından çıkarak rengarenk bir koleksiyonun kapılarını aralayan marka, gerektiğinde risk alındığında ne kadar güzel işlerin ortaya çıkabileceğinin kanıtı.  

19 Nisan’da satışa sunulan renkli çantaları merak edenler, daha fazlası için Longchamp‘in internet sitesine göz atabilir.