Les Benjamins x Ara Güler – Wearable Impressions

NewsJune 12, 2024
Les Benjamins x Ara Güler – Wearable Impressions

Derin hayranlıktan doğan bir koleksiyon… Bünyamin Aydın’ın titiz ve çağdaş yaklaşımını Ara Güler’in fotoğrafçılığının tarihi derinliğiyle bir arada. Ara Güler Müzesi ve Les Benjamins iş birliğinde, giyilebilir bir saygı duruşu karşımızda.

Türkiye’nin uluslararası alanda tanınmış bir fotoğrafçıya adanan ilk müzesi olan Ara Güler Müzesi, Les Benjamins’in avangart sokak yaklaşımlarıyla bir araya gelerek bir kapsül koleksiyona dönüşüyor. Les Benjamins’in kurucusu ve kreatif direktörü Bünyamin Aydın’ın Ara Güler’e olan derin hayranlığı ve eserlerinin kendisi üzerindeki etkisini temel alıyor. 

“Les Benjamins by Benji Inspired by Kumkapı Balıkçıları” koleksiyonu ilhamını ikonik “Kumkapı Balıkçıları” serisinden alarak, sokak giyim kodlarıyla harmanlanmış giyilebilir eserler sunuyor. Alt temalar arasında ‘Pembe Rüya’ ve ‘Balığı Yakala’ bulunuyor; Ara Güler’in kendi anotasyonlarıyla büyük ve cesur tasarımlar dikkat çekiyor. Geleneksel türk nakış işlemeleri, modern ve klasik terzilik disiplin harmanları ve yüksek zanaatkarlık örnekleri koleksiyona avangart ve yenilikçi bir dokunuş ekliyor.

Koleksiyon urban (şehirli) yaşam tarzınını ve bu hayatın getirdiği sürekli hareket halini merkezine yerleştiriyor. Titiz ve çağdaş bir yaklaşımı benimseyerek geçmişi ve modernliği onurlandıran tasarımlardan oluşan kapsül koleksiyon, Ara Güler Müzesinde ve seçili Les Benjamins mağazalarında bizlerle buluşuyor.

Author: TUNGA YANKI TAN

RELATED POSTS