Kalpten Kalbe

NewsJanuary 13, 2022
Kalpten Kalbe

Miu Miu, Yeni Çin Yılı’nı kaplanlara farkındalık yaratmak için zihinlerin sinematik birleşmesiyle kutluyor. 

Marka elçileri Lexie Liu ve Qiu Tian’ın rol aldığı kampanya çekiminde; yeni yıl sezonu için seçilen ve özel olarak düzenlenen modern, klasik ürünler; Yeni Çin Yılı kutlaması için bulunuyor. Hikaye, zihinler sinematik bir şekilde buluşurken aralanıyor. Farklı hayatlara sahip karakterlerin yolları yeni yıl arefesinde birbirleri ile kesişirken, daha önce yaşanmışlık hissi yani deju vu hissi yaratır iken tüyleri de diken diken yapıyor.

Photography by He’Kai’Tuo’Yi

Merak etmeyi bıraktıkları zaman, farklı yollara gitmeden önce her biri anıların içinde kayboluyor. Biri kendi melodilerini mırıldanırken diğeri ise kendi satırlarını okuyor, bu anda aralarında ses ve uzay yolu ile bir bağ oluşuyor. Kutlaması yapılan doğaçlama görüşmeler ve neşeli anlar esnasında, soyut bir doğası bulunan şeylerin düzeni selamlanıyor. Ortak bir bakış ile buluşan ışıldayan gözler, aslında kurulan bir arkadaşlığı temsil ederken, yepyeni bir perde açma zamanının da göstergesi.

Photography by He’Kai’Tuo’Yi

Bu yıl Yeni Çin Yılı ile görkem ve gücün sembolü olan kaplanları kutluyoruz. Kedi familyasının en büyük hayanı olan kaplanlar aynı zamanda neslinin tükenme riski en yüksek olan türlerden biri. Nesli tükenme tehdidi bulunan hayvanlar için bağış yapılan Green Foundation’ın Kaplan ve Leopar ile Yürüyüş programına Prada Grubu da destek oluyor. Son model teknoloji kullanılarak, kaplanları koruma faaliyetleri sürdüren bu hayır kurumu, Pekin ve Şangay’da bulunan çeşitli popüler bilim ve doğa eğitimi yollarına başvuruyorlar. “Büyük Kedi Cenneti” adı altında kaplan ailelerinin insanlar ile uyum içersinde yaşabilecekleri ve kaçak avlanma tehdidine karşı güvenli bir alan yaratıyorlar. 

Author: Zeynep Kerpişçi

RELATED POSTS