Juxtaposition of Femininity & Punk: Les Benjamins x Engy Mahdy

FashionMarch 9, 2023
Juxtaposition of Femininity & Punk: Les Benjamins x Engy Mahdy

Asi, cesur, özgün ve tutku dolu… Les Benjamins sanatçı Engy Mahdy ile yaptıkları iş birliğinde, punk değerlerini günümüzün kendinden emin, cesur unsurları, Kadınlar Gününe özel bir koleksiyon ile tasvir ediyor. 

Kadın Giyim Direktörü Lamia Al Otaishan Aydın ve Mısırlı sanatçı, tasarımcı ve modelci Engy Mahdy’yi bir araya getiren 8 parçalık koleksiyon; feminenlik ile punk estetiğinden zımba, ekoseli kravat, pinler gibi detayları karşı karşıya getiriliyor. İnsan formu ve hareketlerinin farkında olan ve sürdürülebilir koleksiyonlar geliştirme konusunda ünlü olan Engy, bu kapsül koleksiyonda herhangi bir günde kendiniz olmanız ve kendinizi istediğiniz gibi ifade etmenin değerlerini odağına koyduğu belirtiyor.

Kaçırılmaması gereken ve eşleştirmesi eğlenceli olan parçalar arasında klasik siyah bir elbisenin modern bir havaya dönüşümü, ince tişörtler, kareli gömlekler ve kıravatlar, ve üstler, kapüşonlu sweatshirtler ve uzun eteklerden oluşan özgün, farklı ama birbiriyle eşleştirmesi kolay olan bir koleksiyon hazırlandı. Bu parçalar özellikle içinde barındırdığı otantiklik, özgünlük, asilik ve bireysellik hislerini taşıyorlar. 

Les Benjamins, Orta Doğu’nun zengin mirasına dahil olan kadın yaratıcılarla birlikte gelecek nesil kadın sanatçılarının seslerini duyurmak için iş birliklerine ayrı bir önem veriyorlar. Günümüzün katmanlı yapısını da kıyafetlere taşıyan Mahdy ve Aydın bununla birlikte Engy’nin yaratıcı gözünü ve Lamia’nın streetstyle’a dair estetiğini birleştirerek çağdaş kadınların çok yönlü yanlarını ifade ediyorlar. 

Kadın yaratıcılarla çalışmanın önemine dikkat çeken Lamia, “Doğru olanakları sunduğumuzda, beklentinin ötesinde eserler sunuyorlar. Her iş birliği yaptığımız kişiyle birlikte, bireyselliklerindeki çeşitliliği gözlemleme şansına sahip oluyoruz ve bu işlere de yansıyor. Her parça aracılığıyla kendilerini ifade etme şansı da yakalıyorlar.” diye ekliyor. 

Author: Ceydanur Demir

RELATED POSTS