Jahan Loh x ACU “Live Long & Prosper” Singapore

NewsDecember 12, 2023
Jahan Loh x ACU “Live Long & Prosper” Singapore

Singapurlu sanatçı Jahan Loh, ACU markasının Live Long & Prosper sergisinin bir parçası olarak yarattığı “Golden Chamber” başlıklı enstelasyonunda şişirilebilir altın külçelerinden oluşan bir odayı tanıtıyor. 

Singapur’daki SCCC’nin ev sahipliği yaptığı “Live Long & Prosper” sergisine, ACU ile yaptığı pozitiflik ve bolluk temalı bir iş birliğiyle dahil olan Singapurlu pop sanatçısı Jahan Loh, 1.888 adet şişirilebilir altın külçesinden oluşan enstelasyonu ile serginin zenginliğini artırıyor. Altın renkle kaplanmış zeminin üzerine konumlanan fiziki külçeler, mekandaki LED ekrana yansıtılan dijital halleriyle bütünlük sunuyor. Serginin merkezine yerleştirilmiş külçeler, ziyaretçilerin altın içinde yuvarlanma hissini yaşayabilecekleri bir çocuk top havuzunu anımsatıyor.

Serginin yanı sıra, yaptığı çizimlerle ACU’nun “God of Fortune BE@RBRIK” koleksiyonunu da tasarlayan Jahan Loh, “Golden Chamber” enstelasyonu için de bir tişört tasarladı. Gerçek zenginlik ve mululuğun, maddi mülkiyetin ötesinde olduğuna inanan Loh, bu büyüleyici enstelasyonu yaratmasındaki asıl amacın mutluluk getiren asıl şeyi sunmak olduğunu söylüyor. Hayır ve bolluğu çevreleyen Çin zihniyetine atıfta bulunan sergi, yakınlarınızla birlikte tutkuların peşinden koşma özgürlüğünü savunuyor. 

Author: Yiğitcan Genç

RELATED POSTS