Jacquemus Spring Summer 2024

FashionOctober 5, 2023
Jacquemus Spring Summer 2024

Spring Summer 2024 koleksiyonu “Le Chouchou”’yu Le Château de Versailles kanalı boyunca sergilenen Jacquemus, Prenses Diana’ya olan sevgisini koleksiyona yansıtırken markanın ikonik anlarına bir yenisini daha ekliyor.

Tarihi estetiği ebedi muhteşem moda vizyonuyla birleştiren Simon Porte Jacquemus, en son ilkbahar/yaz 2024 defilesi ‘Le Chouchou’yu Versailles’da sahneledi.Tarihi estetiği ebedi muhteşem moda vizyonuyla birleştiren Simon Porte Jacquemus, Spring Summer 2024 defilesi ‘Le Chouchou’yu Versailles’da sahneledi. Marie Antoinette ve Prenses Diana’ya bir övgü niteliğindeki Spring Summer 2024 koleksiyonu ilhamını kraliyet çevresinin diğer üyelerinden de ilham alıyor. Yeni koleksiyon, dönem kıyafetlerinden aldığı unsurları Jacquemus farkıyla modern güne uygun zarif ve gösterişli giysilere dönüştürken, narin dantel detayları ve şeffaf kumaş koleksiyonu vurgulayarak görünümlere romantik ama müstehcen bir enerji katarken, kabarık kollar ve uzun trenler drama ve zarafet havası katıyor. 

Bu yeni koleksiyon için ikon stilini yeniden tasarlayan Jacquemus, giyim tarzlarını göz önünde bulundurarak onların cesur ve romantik hallerine dönüştürdü. Çanta cepli ve lastikli kapüşonlu dolgu ceketler, üniformalı diz çorapları ve taytlarla görünümlerini sivri ayakkabılar ve Mary Janes’i anımsatan benzersiz ayakkabılarla eşleşirken, grafik motifler, trikolu şeritler, takım elbiseleri ve gömlekleri tamamladı. İronik defileleri seven Simon Jacquemus, pistler ve lokasyonlar konusundaki titizliğini bu koleksiyonda da sürdürürken bu kez Fransa’nın en ünlü yerlerinden biri olarak bilinen Versailles Gölü’nde konuklarını kanalın üzerindeki küçük kayıklarda ağırladı. Kendall Jenner ve Gigi Hadid’in de podyumda olduğu defilede süper modeller de boy gösterdi. 

Author: Yiğitcan Genç

RELATED POSTS