İstanbul Modern: Uluslararası Sanatçı Filmlerini evinize getiriyor!

NewsApril 29, 2020
İstanbul Modern: Uluslararası Sanatçı Filmlerini evinize getiriyor!

Her yıl İstanbul Modern’de gerçekleşen, dünyanın farklı coğrafyalarından sanatçıların video, animasyon ve kısa filmlerinin yer aldığı Artists’ Film International (Uluslararası Sanatçı Filmleri) bu yıl çevrimiçi bir sergi olarak gerçekleştiriliyor.

İstanbul Modern küratörleri Öykü Özsoy ve Ümit Mesci’nin program ve içeriğini oluşturduğu Artists’ Film International 2020 çevrimiçi sergisinde ‘‘lisan’’ konusuna odaklanan sekiz film gösteriliyor. Lisan, bireylerin kendilerini ifade etmesinde ve dünyayı algılamasındaki en önemli unsurlardan. Bireyler arasındaki iletişimin temel aracı ve bunun ötesinde kültür birikimini de ortaya koyan bu unsura dair farklı açılımlar Artists’ Film International programında yer alıyor.

Sergi küratörleri Öykü Özsoy ve Ümit Mesci, bu yılın konuğu olan Ergin Çavuşoğlu ile 30 Nisan Perşembe günü 18:00’de çevrimiçi söyleşi gerçekleştirecek. İnternet üzerinden yayınlanacak bu söyleşiye katılım 100 kişi ile sınırlandırılacak ve soru/cevap oturumunu da içerecek. Söyleşi daha sonra İstanbul Modern’in YouTube kanalına yüklenecek.

20 sanat kurumunun ortaklığıyla gerçekleşen Artists’ Film International’ı bu sene İstanbul Modern internet sitesi üzerinden 29 Nisan-31 Mayıs tarihleri arasında görebilirsiniz. İyi seyirler!


Author: İrem Atayık

RELATED POSTS