Invitation to Simplicity: Chanel Haute Couture SS23

FashionJanuary 25, 2023
Invitation to Simplicity: Chanel Haute Couture SS23

Sakin ruh halini kıyafetler ile somutlaştırarak moda dünyasında kendine ayrı bir yer edinmiş olan Chanel, Grand Palais Éphémère’de Haute Couture İlkbahar/Yaz 2023 koleksiyonunu sundu.

Tasarımcı Virginie Viard’ın, Gabrielle Chanel’e ait 31 Rue Cambon’daki geyik, deve ve kuş gibi hayvanların heykelleri ve resim koleksiyonu ile dolu dairesinden esinlenerek tasarladığı İlkbahar/Yaz koleksiyonu oldukça ilgi gördü. Çağdaş sanatçı Xavier Veilhan’nın karton ve tahta gibi materyallerle hazırlamış olduğu hayvan dekorlarının içinden çıkan modellerle hafızalarda yer edinecek özgün bir defileye imza atılmış oldu.

İlkbahara gönderme yapan renklerin beraberinde beyaz ve siyahın da kendine yer bulduğu koleksiyon; brokar, payet ve ışıltılı ipek gibi detaylarla tasarlanmış kısa şortlar, mini etek takımlar, sütun elbiseler ayrı bir enerji kazandı. Koleksiyondaki parçalarda bulunan çiçek ve hayvan motiflerini vurgulayan büyük hayvan dekorlarını tamamlayan silindir şapka, papyon ve beyaz eldiven gibi aksesuarlarla defile, sirk gösterisini andırdı.

Author: Merve Gül

RELATED POSTS