Lady Gaga 4 Ağustos’ta attığı tweet ile birlikte yeni Joker filmindeki varlığını doğrulamış oldu. Gaga, Joker: Folie a Deux filminde Harley Quinn karakterine hayat verecek. 

Folie à Deux, “iki kişilik delilik” anlamına geliyor ve bu filmde Arthur Fleck karakterinin deliliğine Harley Quinn eşlik edecek. Müzik kariyeriyle, aktivizmiyle ve tüm marjinal çıkışlarıyla büyük sansasyon yaratan sanatçı, son birkaç yıldır hayat verdiği karakterle birlikte her dalda etkin ve başarılı olabileceğini kanıtlıyor. 2018’de A Star Is Born filmindeki Ally Maine ve House of Gucci filmindeki Patrizia Reggiani ile sektör eleştirmenleri tarafından tam puan almıştı. A Star Is Born filminde hem üstlendiği başrol büyük beğeni toplamıştı hem de Bradley Cooper ile seslendirdikleri Shallow şarkısıyla En İyi Orijinal Şarkı dalında Akademi Ödülü kazanmıştı. 

 Filmin vizyon tarihi için 4 Ekim 2024 öngörülüyor. Filmin senaryosu Todd Phllips ve Joaquin Phoenix tarafından yazıldı ve geçtiğimiz günlerde basına sızan bazı açıklamalarla birlikte filmin bir müzikal formatında olması bekleniyor. 

Filmin ikincisi için henüz kesin bir hikaye söz konusu değil ancak senaryo hakkında hayran teorileri hızla artıyor. Arthur Fleck’in deliliğini tüm Gotham şehrine bulaştırması, ya da Harley Quinn ile birlikte aynı psikolojik sendromu paylaşmasıyla beraber ikilinin şehirde trajik bir kaos yaratması, hayran teorileri arasında en popüler olanları.