Simon Porte Jacquemus Valensola’da kocaman bir lavanta bahçesinin en tepesinde heyecanla bekliyor… Valensola lavanta çiçeğinin merkezi olarak biliniyor. Burası Simon Porte’nin büyüdüğü kasabadan çok ta uzakta değil… Ve yeni koleksiyonu aslında marka için bir dönüm noktası; Jacquemus 10. yılını kutlarken herkesi etkisi altında bırakmayı başarıyor.

Le Coup De Soleil Fransızca’da güneş yanığı demek; isminden de anlaşıldığı gibi bu koleksiyonda güneş ve provence’ten ilham alıyor. Güneş yanması demişken, defile davetiyesi seyehat boyu güneş kremi olarak tasarlanmış. Yükselen dereceye rağmen enerjilerini kaybetmeyen modeller belki de bu şekilde ayakta durmayı başarmıştı… Jacquemus ilk erkek koleksiyonu’nu geçen Haziran ayında sunduğunda herkesi Marsilya ilham veren sahillerine götürmüştü. Ve koleksiyonun arkasındaki duygusallığı görmemek mümkün değildi.

Bu koleskiyonda ise her parça’nın hikayesi bulunduğu pastorel alan ile bağlantılıydı. Doğadan ilham aldığı renklere karşılık defilenin runway’i için cesur bir tercih yapan Jacquemus Bureau Betak ile iş birliği yaparak herkesin etkilenerek bahsettiği o pembe runway’i tasarladı. Katılan bir çok kişinin de giydiği dokulu gömlekler eve dönmüştü… Ve birden bire karşımıza çıkan cesur renkler ve ‘tie dye’ boyanan gömlekler aslında daha fazla anlam kazanmaya başlamıştı. Her geçen gün kendinden daha fazla bir parçayı ortaya çıkaran Simon Porte herkese gitmek istediği yolu ve vizyonu göstermeyi başardı.

Lavanta kesinlikle yeni koleksiyonun bir parçası… Bol kesim işçi pantolonları, tarla botları floral desenler, parkalar ve over-size paltolar koleksiyonu tamamlıyor. Lavanta rengi balık ağından ilham aldığı çantalar, bucket şapkalar sokak stili için hazırladığınız dosyaya koymayı unutmayın.

Ve şimdi ise tasarımcının 10.yılını kutlamak üzere bir zaman yolculuğuna çıkmaya hazırız! Simon Porte’nin dünyayı büyülü hayal gücü ile etkilediği 10 olay.

La Grande Motte

Keskin 80’ler grafiği… Eric Rohmer’in Pauline’ine dokunuşta bulunan sahil… Ve parlayan renkler İlkbahar Yaz’14 koleksiyonu’nun büyük bir parçasıydı. Mutlaka herkes tatil programını Jacquemus’ün kısa filmi olan La Grande Motte’den ilham alarak planlamıştır.

La Chiquito

Herkesçe bilinen Jacquemus Chiquito gelecek Birkin olmaktan çok ta uzakta sayılmaz. Tek eksiği Iphone’un bile içine sığacak yeri olmaması fakat stil olmak için bir çok sebebi var.

@jacquemus

Karşımızda bulabileceğiniz nadir kişisel makra instagram sayfalarında birisi çıkıyor. Jacquemus markasının enerjisini sosyal medya kanallarına da yansıtmayı başarıyor. @jacquemus eğlenceli ve yaratıcı!

Cafe Citron

Vizyoner ve hayallerini gerçekleştiren bir marka Jacquemus; ilk kafesini bu özellikler sayesinde geçtiğimiz aylarda hayata geçirdi. Caviar Kaspia ile işbirşiği yapan tasarımcı kafenin ilgi çekici partilere ev sahipliği yapıcağını söylüyor… Kafeyi ziyaret etmek isterseniz, uçak biletinizi alın ve Lafayette’s Champs-Élysées’nin ortasında Jacquemus’ün hayal dünyasında bir gün geçirmeye hazırlanın!

Le chapeau Bomba

‘Le chapeau Bomba’ isimli şapkanın moda dünyasındaki etkisini anlatmaya gerek yok… Marka şapkayı SS18 koleksiyonu ile hayatımıza soktu. ‘Le chapeau Bomba’ ilk defa turuncu bir elbise ile eşleşerek Amilna Estêvão tarafından kullanıldı…

Beyaz atlı prens!

SS16 defilesi tasarımcının narin kumaşlardan oluşan gömlekleri giyen küçük kuzeni tarafından açıldı… Ve ardından Simon Porte’nin ta kendisi gerçek bir beyaz atla kendi koleksiyonundan parçalar ile boy gösterdi.

Les Rond Carré

Simon Porte’nin ayakkabı koleksiyonuda diğer parçaları kadar ilgi görüyor… Topuk şekilleri ile deneysel tasarımları tercih eden tasarımcı boyut ve şekiller ile herkesi büyülemeyi başarıyor.

The Gadjo

Jacquemus erkek koleksiyonunu Marsilya’da herkesi etkileyen bir sahilde sundu…

Collaboration with Chloe Wise

Tasarımcı, Chloe Wise ile işbirliği yaparak Jacquemus stilini kanvasa taşıdı…

La Piscine

‘Tüm günü havuz başında geçirdiler ama hiç havuzun içine girmemişlerdi… Tüm ne yaptılar haberim bile yok; endişeli bir grup insan kameraya bu sözler ile konuşuyordu… Sonbahar / Kış’13 koleksiyonu için bir grup kadın Jacquemus tasarımları içinde röportaj veriyorlardı.