House of CHANEL’den Métiers d’Art Koleksiyonu

FashionDecember 6, 2020
House of CHANEL’den Métiers d’Art Koleksiyonu

2002’de, yıllar boyu moda dünyasına öncülük etmiş markalardan biri olan House of CHANEL’e bir övgü olarak yaratılan CHANEL Métiers d’art Koleksiyonu her yıl bizlere olağanüstü mekanlar aracılığıyla unutulmaz deneyimler yaşatıyor.

Aralık’ta, resmi gösterim programı dışında yayınlanan bu Ready-to-Wear koleksiyonu her sene gerçek veya hayali farklı bir destinasyonu kendine tema olarak alarak House of CHANEL’in tarihini yansıtan olaylara bağlantılı şekilde bizlere yeni bir evren sunuyor.

Bu senenin koleksiyonu Virginie Viard’ın yaratıcı gücünü ön plana çıkarırken,moda dünyasının ikonik fotoğrafçısı Juergen Teller’in objektifiyle hayat bulan Château de Chenonceau’nun ruhuyla harmanlanıp modanın sınırlarlarının ötelerinden göz kırpıyor.

“Château de Chenonceau’daki “Château des Dames “da gösteri yapmak bariz bir seçimdi. Bu mekan Diane de Poitiers ve Catherine de Medici gibi kadınlar tarafından tasarlanmış ve yaşanmıştır. İnsan ölçeğinde bir kaledir. Ve Catherine de Medici’nin amblemi, tıpkı Chanel’inki gibi iç içe geçmiş iki C’den oluşan bir monogramdı” diyor Virginie Viard.

Gelenek ve yenilik arasında gerçek bir köprü olan, mimar Rudy Ricciotti’nin hayal ettiği bu 25.500 m2’lik vitrin, orada çalışacak 600 zanaatkarın özel ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlandı. Bu mimari yapı, enerji verimliliği göz önünde bulundurularak hayata geçirilmiş ve en zorlu çevre sertifikaları ve etiketlerini almayı bir hedef haline getirmiştir. Le 19M’in ayrıca, halkla paylaşım, diyalog ve buluşmaya adanmış kapsayıcı ve çok disiplinli bir yaratıcı alana ev sahipliği yapması öngörülmüştür.

Le 19M ile CHANEL, Métiers d’art’ın deneyimini korumak ve geliştirmek ve Paris’in kreasyonun başkenti olarak ününü sağlamlaştırmak adına çalışmalarını sürdürüyor.

Author: Sıla Demiral

RELATED POSTS