Hanthis ile tanışın!

FashionOctober 19, 2020
Hanthis ile tanışın!

Renkli, eğlenceli, çabasız ve olduğu gibi! Bu sıfatları ardına alıp ilerlemeyi kim istemez ki renklerle olan ilişkisini üst düzeyde tutan Hande Taşer, kendi günlük stilinden ilham alan çabasız şıklık vurgusundaki markası Hanthis ile doğa ile hiç bitmeyen bir randevu sunuyor. Belki de bu yüzden kendimizi İstanbul’un en yeşil köşelerine atıyor, renklere korkusuzca sarılıyor.

Bir gününüz bile boş geçmesin. Her zaman bir yerlerde daha iyisini yapabileceğiniz ortam vardır, onu durmadan arayın ve farklı olmaktan korkmayın.”

Bize kendinden bahseder misin?

Öncelikle ben Hande! Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümünü bitirip hayallerimi gerçekleştirmek için yola atılmış bir yolcuyum diyebilirim. Beni tanımak için Hanthis’i inceleyebilirsiniz sanırım. Desenlerin içinde gizliyim. Beni bulun!

Modaya olan ilgini nasıl keşfettin?

Keşfettiğimi fark edecek yaşta bile değildim sanırım. Hatırımda olduğum süre boyunca her zaman çizim yapan, renkli giyinmeyi seven, kafama estiği gibi bir şeyleri karıştırıp giyen bir çocuktum zaten. Peşini bırakmamayı, istediğim okullara gidip bunu geliştirme fırsatı bulduğum için de ne mutlu bana.

Desenler senin için neyi ifade ediyor?

Her şey. Hayatta en mutlu ve şanslı hissettiğim olaylardan biri mesleğimi çok gençken keşfetmiş olup bundan hiç şüphe duymuyor olmak. Baskı tasarım benim hayatımın mesleği, asla başka bir şey yapmak istemiyorum. Hayatım boyunca desenlerin içinde olmak tek dileğim.

Stilini bir tanıma oturtmanı istesek…

Stilimi bir tanıma oturtmam o kadar zor ki. O dönem nasıl hissediyorsam, nasıl rahatsam o stile bürünüyorum. Tek bir mottoya hiçbir zaman bağlı kalmam ama dikkat ettiğim tek şey var özel ve ömürlük parçalarımın olması.

Hanthis nasıl ortaya çıktı?

Okuldan dolayı desenlerim, çizimlerim her zaman vardı zaten. Hanthis’de en başta çizimlerimi paylaştığım bir Instagram hesabıydı. Hatta çoğu zaman hesabı unutup paylaşım bile yapmıyordum. Birden hayatımın ortasına oturdu ummadık bir şekilde.

Tutkunu mesleğe dönüştürmek nasıl bir yolculuktu?

Uzun bir yolculuktu ama iyi olan her zaman aynı hedefte ilerlemekti. Markayı kurmaktaki cesaretim de buydu çünkü biliyordum ki 10 yıl sonra da bu işi yapacaktım. Sonra dedim ki neden daha erken olmasın? Ben yola çıkayım yolda kendim görevi öğreneyim.

Hanthis için imza görünüm?

Hanthis için imza görünüm bu sezon için kesinlikle yılan elbise. En çok birikim kattığım, en sonra bırakıp bütün koleksiyonun bütünleşmesini sağladığım parçam o. Giydiğimde hissettiğim histe beni gururlandırıyor. Hayallerimi giymek gibi diyebilirim.

Instagramda markalaşmak tasarımlarını satmak birçok kişinin hayali. Bu yolda seni en çok şaşırtan ne oldu?

Instagram’la uzun süreli dostluğumuz olduğu için beni şaşırtmıyor sanırım. Satış noktası olarak değil de görsel sunum olarak görüyorum Instagram’ı. Moodboard oluşturmak gibi bir şey benim için. Ürünlerden almayacak olsalar bile ilham alınacak bir sayfa olması dileğindeyim.

Planlı gitmek ne oranda mümkün?

Her zaman tez canlı, heyecanlı bir insan oldum. Plandan çok ilhamla yaşıyorum. Çoğu zaman bir sene boyunca planladığım şeyleri bir gecede gelen ilhamla değiştiriyorum.

Tasarımlarını markalaşma cesaretini bulanlar için bir tavsiye?

Bir gününüz bile boş geçmesin. Her zaman bir yerlerde daha iyisini yapabileceğiniz ortam vardır, onu durmadan arayın ve farklı olmaktan korkmayın. Biraz göze batmak her zaman iyidir.

Hanthis için gelecekte ne var?

Batıl inançlarım olduğu için bu konuda çok fazla hayallerimi dillendirmem. Ama umduğum şeyler olursa çok renkler, çok heyecanlı ve çok mutlu olacağım şeyler olmasını umarım! Renkli giyinmekten korkmayan, desenlerin dilini anlayan, idolüm olan bir kitleye ulaşmak en büyük hayalim!

Interview by Duygu Bengi
Photography by Mina Yüce
Production by Eylül Yankın
Author: Based Istanbul

RELATED POSTS