Gucci Welcomes Sabato De Sarno

NewsJanuary 28, 2023
Gucci Welcomes Sabato De Sarno

Alessandro Michele’in Gucci’ye vedasından beri kreatif direktör rolünde kim olacağının sorularına ansızın cevap veren Gucci ve Kering, Sabato De Sarno’nun House’ın başına geçeceğinin haberini vererek tüm merakları gideriyor.

Alessandro Michele’in arkasında bıraktığı tahtın yeni sahibi kim olacağı konusuna Kering ve Gucci bir son vererek; Valentino’nun eski kreatif direktörü Sabato De Sarno’yu Eylül 2023 Milano Kadın Moda Haftası’nda göreceğimizi açıkladı.

Geçtiğimiz günlerdeki Milano Moda Haftası’nda, Gucci’nin nasıl bir tarza yöneleceğinin ipuçlarını veren defilede, Alessandro’nun maximalist dünyasından oldukça uzaklaşılmıştı. Şimdiyse, Valentino pembesini tüm dünyaya tanıtarak ‘trend setter’ kimliğine sahip, Sabato De Sarno ile birlikte, House’un yaratıcı vizyonunu kadın, erkek, deri eşya, aksesuar ve yaşam tarzı koleksiyonlarından sorumlu olacağını ve Gucci Başkanı ve CEO’su Marco Bizzarri ile beraber çalışacağı duyuruldu.

Başarılara imza atan bir CV’ye sahip olan Sabato De Sarno, kariyerine 2005 ylında Prada’da, ardından Dolce & Gabbana’da çalışmaya başladı. 2009 yılında Valentino’ya katılmadan önce yüklü sorumlulukları sahiplendi ve sonunda hem erkek hem de kadın koleksiyonunun başına, Moda Direktörü olarak atandı.

Milano Kadın Moda Haftası’nda, De Sarno’nun House’u nasıl bir yöne taşıyacağı merak konusu haline gelirken; moda dünyasının en’leri olan kişilerden ziyade daha küçük bir topluluktan cımbızla seçimler yapan Gucci, Sabato De Sarno’ya karşı Gucci’nin zengin mirasını sürdüreceğine dair inancı tam.

Author: Ceydanur Demir

RELATED POSTS