Gucci Cruise 2018 defilesi, Floransa’daki Palazzo Pitti’nin içindeki Palatine Gallery’nin rönesansvari atmosferinde gerçekleşti.

Pazartesi akşamı düzenlenen defile Rönesans döneminden tarihi referanslar taşıyordu. Gucci’nin kreatif direktörü Alessandro Michele, defienin Floransa’da olmasıyla ilgili: “Avrupai estetiğin başlangıcı Floransa’da oldu. Buradaki her şey güzellik, para, yaratıcılık ve iyi paranın gücüyle ilgiliydi. Bu hala büyüleyici; hala burada ve bizim kültürümüzde” dedi.

Tasarımcının aydınlanma çağından aldığı ilham sadece giysilere değil, aksesuar ve atmosfere de yansımış. İşleme ve dekoratif detaylardan vazgeçmeyen Michele, koleksiyona ufak rock’n’roll dokunuşlar ekleyerek yine farkını ortaya koymuş. İnciler ve oyalarla bezeli Rönesans elbiselerinin yanı sıra Ignasi Monreal‘ın illüstrasyonlarıyla zenginleşen t-shirt’ler de defilenin öne çıkan detaylarından oldu.

Rubens, Tintoretto, Titian, Velázquez ve Caravaggio’nun eserleriyle dolu görkemli bir mekanda gerçekleşen defilenin ön sıralarında ise Sir Elton John, Kirsten Dunst, Jared Leto ve Dakota Johnsson gibi isimler vardı.