Gucci Ancora: SS24 

FashionSeptember 23, 2023
Gucci Ancora: SS24 

Gucci’deki ilk koleksiyonunu bir harita olarak tanımlayan Sabato De Sanro, kişisel tasarımlarını, hassasiyetlerini ve tutkularını markanın Milano Moda Haftası’nda sergilediği SS24 koleksiyonu Ancora’da anlatıyor. 

Milano Moda Haftası’nın üçüncü gününde Gucci için tarihte yeni bir sayfa açıldı. Ocak ayında moda evine kreatif direktör olarak atanan Sabato De Sarno, ilk koleksiyonuyla podyumlara çıktı. Defileden birkaç gün önce Gucci, reklam kampanyasıyla Milano, Chengdu, Londra, Paris, Bangkok, Roma, New York gibi metropollerdeki tarihi ve modern binaların cephelerini çoktan kaplamıştı. İtalyanca’da tekrar anlamına gelen Ancora koleksiyonu için Sabato De Sarno insanların Gucci’ye yeniden aşık olmasın istiyorum demişti. Eski kreatif direktörü Alessandro Michele’nin maksimalist havasından kurtulma isteğini marka, Instagram’daki tüm gönderilerini silmesiyle verirken, yeni koleksiyonu ile moda sahnesini sarmayı planlıyordu. 

Ancora, marka için duyguların arttığı bir teaser niteliğindeyken, Net çizgiler, ikonik monogram küçük siyah elbiseler ve şortlar koleksiyondan öne çıkan parçalar. Metal şerit ayrıntılarına sahip olan deri ceketler, etekler ve dış giyimlerdeki püsküller markanın yeni tasarım yüzünü yansıtırken, çok kısa bir formda markanın monogramıne ve tarihi kırmızı ve yeşil şerit çizgili renk paletiyle Gucci arşivine gönderme yapılıyor. Ophelia ve markanın zamansız modeli Jackie Sabato De Sarno’nun vizyonuyla yeniden yorumlanırken, tüm parçalar markanın defileden önce Daria Werbowy’nin yer aldığı reklam kampanyasıyla sunmuş olduğu yeni Marina Chain serisi ile aksesuarlandırıldı. 

Author: Yiğitcan Genç

RELATED POSTS