Giuliano’s Wonderland: GCDS FW 2023 

FashionFebruary 26, 2023
Giuliano’s Wonderland: GCDS FW 2023 

GCDS, Sonbahar/Kış 2023 defilesini, Giuliano Calza’nın kedisi Kittho’nun devasa hareketli heykeliyle ‘Alice In Wonderland’e göz kırparak açtı. Büyümenin masalsı arayışını koleksiyona yansıtan Calza, geçen sezondan bu yana daha olgunlaşmış bir tonla karşımızda.

Geçtiğimiz sezon İlkbahar koleksiyonunda, çizgi film karakterleriyle harmanladığı parçalarıyla moda dünyasına getirdiği eğlenceli solukla hatırladığımız GCDS, yolculuğunda yeni bir döneme girdiğinin işaretlerini veriyor. Geçen koleksiyonda ağırlıkta olan canlı ve neon renkler, bu kez parçaların detaylarında yer buldu, örgü ve uçuş uçuş kumaşlar yerini derilere ve tüvitlere bıraktı.. 

Aksesuarlarıyla da oldukça ilgi çekici bir koleksiyon sunan GCDS, daha ciddi ve olgun tonlardaki kıyafetleri, Calza’nın eğlenceli ve hareketli ruhunu taşıyan ayakkabı ve çantalarla dengeledi. Büyümenin izlerini bize kravatlarla eşlenen beyaz gömleklerle ve takım elbise silüetinin ele alındığı farklı parçalarla hissettirirken, Kittho’nun kafasının taşlarla kaplı olduğu el çantalarıyla da kendi imzasını atmış oldu. Başka ilgi çeken çanta modeli ise; eski ahizeli telefonlardan ilham alan sarı, pembe çantalar oldu. 

Author: Yağmur Yıldız

RELATED POSTS