GCDS FW24 – A toy shop for adults

FashionFebruary 23, 2024
GCDS FW24 – A toy shop for adults

Erotizm, kendini; bir tavırda, bir davette, konuşulmayanlarda veya sonraki bir zaman için bırakılan açık kapılarda en yoğun şekilde hissettirir. Çünkü hayal edilen ve arzulanan olmak çoktan fethedilmiş veya alınmış olandan çok daha çekici.

Köklerini çocukluk nostaljisine salan GCDS FW24 koleksiyonu, çocuksu, vahşi, yoğun ve tamamen baştan çıkarıcı.

Koleksiyon gençliğin kilit anlarını merkezine alıyor; süslü bir elbisede mezuniyete katılmak, sahada dostlarınla maç izlemek, pasta kremasına bulanmış anılar ya da odanda oyuncaklarla oynamanın masumiyeti GCDS’in yaramaz yorumlarıyla işlenmiş. İlk looklar asi ve saf bir seksilikte, bembeyaz tonların üzerine canlı fırfırlı işlemelerle dolu. Bol kesim takımların üzerine işlenmiş tomurcuklanan güller, tül peçelerin arasında gizlenen şekilsiz elbiseler çekici bir ürkütücükte bizimle buluşuyor.

Soft-porn damgalı bebek tişörtler, parıldayan mini etekler ardından günlük üstlerle eşleştirilmiş ultra mini etekler, monogram baskılı yün kabanlarla GCDS gençlik ruhunu koleksiyona yediriyor. Don Mancini’nin Chucky’si, ürkütücü bir üst ve kan lekelerle kaplı altlarla hayata geçirilmiş. Yakalı bir blazer ve kırmızı taytlar… Drakula’nın modern bir versiyonuyla karşı karşıyayız, aman ısırılmayın!

Beklenmedik bir Hello Kitty işbirliği ile karşılaşıyoruz. Defilenin içinde kurgusal karakter, metal sütyen kaplarda ve çiçeksi aksesuarlarda gözümden kaçmıyor.

Author: Murat Şentürk

RELATED POSTS