Gallop with Les Benjamins, ‘Horse of the East’

FashionMarch 3, 2023
Gallop with Les Benjamins, ‘Horse of the East’

Les Benjamins’in hafızasındaki Batı’yı ve Doğu’yu harmanlandığı öyküler, yeni sezonda da Batı’nın at yarışlarındaki özgüven dolu resmi silüetleri Doğu’nun zengin motifleriyle buluşarak yeni koleksiyonunda yankılanıyor.

Les Benjamins Kreatif Direktörü Bünyamin Aydın’ın Dubai’de evinin karşısında yer alan hipodrom ve eşi Lamia’nın çocukluk hatırları ‘Horse of the East’ adındaki koleksiyon fikrine dönüşerek; örgüler ve süslemelerden nal ve püsküllere kadar uzanan aksesuar detaylarıyla Batı’nın resmi at yarışı anlayışının karşısında durarak kendine has bir dengeyi hızlıca yakalıyor.

İçerisinde iki hikayeyi barındıran koleksiyon, ilk hikayede erkek giyiminde genellikle jokeylerin giydiği bomber ceketlerden diz boyu şortlarının silüetlerini takip ediyor ve at yarışlarındaki teknik detayları silüetlerin üzerine dahil ederek atlarla dolu hızlı bir hayale daldırıyor. Kadın giyiminde ise sütyen ile uyumlu; hipodrom formundan esintili maxi bir etekle eşleştiriliyor. İkinci hikayede ise at yarışlarında giyilen törensel kıyafetlerin fikriyle giderek büyüyor ve Batı’nın resmiyet dolu kıyafetleri Doğu’nun sıcakkanlı ve görkemli at yarışı tarihiyle bir tezatı karşımıza çıkıyor. El yapımı örgüler takım elbiselerin üzerine eklenerek Doğu’nun sevgi dolu sıcak havasını aksesuarlarla içinizi ısıtıyor. 

“Atın kim, ne olduğuna ve ne hakkında olduğuna gizemli bir yaklaşım. At yarışı ve tören. Bu yüzden koleksiyona ‘Horse of the East’ adını verdim.” sözleriye Bünyamin Aydın detaylarla dolu SS 23 koleksiyonu için ilhamını paylaşıyor. 

Author: Ceydanur Demir

RELATED POSTS