Fondazione Prada’da Kendi Yolunuzu Çizin

Arts & CultureNewsMay 12, 2017
Fondazione Prada’da Kendi Yolunuzu Çizin

Prada’ya bayılıyoruz ama bunun nedeni karşı konulamaz kokuları ve ayakkabıları değil, çağdaş sanat ve kültüre duydukları bağlılık.

Moda tasarımcısı Miuccia Prada ve Patrizio Bertelli tarafından kurulan sanat vakfı Fondazione Prada, yeni sergisi için tarihî Ca’ Corner della Regina Sarayı’nı harika bir dönüşümden geçiriyor. Fondazione Prada’nın Venedik’teki binası “The Boat is Leaking. The Captain Lied.” platformlar arası yeni bir sergi.

26 Kasım’a kadar ziyarete açık olan proje yazar ve yönetmen Alexander Kluge, sanatçı Thomas Demand, sahne ve kostüm tasarımcısı Anna Viebrock ve küratör Udo Kittelmann arasında bir fikir alışverişinin bir ürünü. 18. yüzyıldan kalma binanın üç katına yayılan sergi fotoğraf ve film işlerinin yanı sıra alan yerleştirmeleri ve özel ve kamusal koleksiyonlardan seçkilere de yer veriyor.

Her ziyaretçiye kendi anlatısını yaratma fırsatı sunan sergide insanlar üç sanatçının görsel imgeleminde fiziksel ve kavramsal bir tura çıkıyor. Bu sayede sanat eserlerinin geleneksel sunum yolları da sorgulanmış oluyor.

Author: Gamze Kantarcıoğlu

RELATED POSTS