Festival Sezonunu Anıyoruz

FashionJuly 21, 2022
Festival Sezonunu Anıyoruz

Yazın gelmesi ile birlikte müzik, dans ve eğlenceye her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Açık havada sevdiğimiz insanlarla dinlediğimiz sanatçıların ve sosyalleştiğimiz zamanların değerini böyle günlerde daha çok anlarken, bu etkinliklerin başka bir güzel yanı da festival stilleri olmalı. Havaların ısınması ile renkli kıyafetlerin, bohem şapkalar ve botlarla kombinlendiği festival tarzları bizi moda sokmaya yardımcı olurken; ilhamı alternatif tarzları ile ikonlaşan ve partilemeye hazır olduğuna emin olduğumuz isimlerden alıyoruz.

Kate Moss

Party-girl denince akllara ilk gelen isim zannedersek ki Kate Moss’tur. Hızlı sosyal yaşamı, çıkışında görüntülendiği partiler ve tasasız ama her daim ultra stil sahibi görünümü ile Kate Moss, festival stil ilhamlarının da başında geliyor. Özellikle İngiltere’de gerçekleşen Glastonbury festivalinde seneler boyunca giydiği kombinler, yağmur ve çamur dahil her hava koşuluna uygun eğlenirken havalı görünmenin o kadar de zor olmadığının kanıtı. Kendisi yıllar geçse de stiliyle zamansız olmayı başaran bir ikon. 

Alexa Chung

Sadelik, minimal ama şık parçalar ile kendinden emin bir stil. İngiliz it-girl’lerin başında gelen model Alexa Chung, işi dışında da moda anlayışına ve kendine has bir stile sahip isimlerden. Bu noktada kendisine bir bilirkişi demek bile mümkün. Bohem İngiliz hayatına tam oturan stili ile Alexa’nın festival görünümleri hem minimal hem de iddialı nasıl olunur sorusunun yanıtı niteliğinde. 

FKA Twigs

Günlük hayatında da eklektik stili ile göze çarpan FKA Twigs, konser dinleyicisi ya da sahnede dinlediğimiz isim olsa da fark etmez; her şekilde oldukça iddialı. Festivallerde günlük casual stilden biraz daha ayrılmak ve normalde giymeyeceği daha yüksek parçaları taşımak isteyenler için ise stilinden ilham alınabilecek cool isimlerden.

Dua Lipa

Şehir kızının konserdeki stilini yakalamak isteyenlere Dua Lipa’nın spor parçaları şıklaştırarak büstiyerlerle kombinlediği ve güneş gözlükleri ile tamamlanan renkli görünümleri hem sahne alırken hem de festivallerin tadını çıkarırken vazgeçilmezi. Hem rahat hem de şık gözüken bu parçalar ise casual şıklığı yakalarken doyasıya eğlenebileceğiniz hareket kabiliyetini garantilemek için de ideal.

Courtney Love

Festival denince rock scene’ini düşünmeden olmaz. 90’ların günümüz modasına yansıması ile birlikte asi stili ile Courtney Love, alternatif festivaller için ideal bir ilham kaynağı. Daha romantik elbiseleri güneş gözlükleri ve combat botlar ile birleştirin ve voila! Courtney Love’ın stiline güncel bir dokunuş ile festivalde alternatif şıklığı yakalamak garanti.

Sienna Miller

Elegant şıklığı ile zamanının party-girl diye anılan isimlerinden Sienna Miller, Kate Moss ile birlikte zamansız, asil ama aynı zamanda edgy olmanın kitabını yazan isimlerden. 

Suki Waterhouse

Günümüzün havalı ama bir o kadar da bohem süper modellerinden Suki Waterhouse, festivallerde tercihini günlük hayatında olduğu gibi rahatlıktan yana kullanan isimlerden. Effortless görünümün basit dokunuşlarla havalı görünebileceğinin canlı örneği olan Suki de her ortam ve hava koşulunda eğlenirken bir o kadar da stil sahibi görünmeyi başarıyor.

Harry Styles

Bonus olarak eklemek istediğimiz isim ise hem konserlerinde hem de bu sene Coachella’ya renkli performansı ile damga vuran Harry Styles! Payetli tulumu, tüylü aksesuarları ve botları ile sahneye çıkmak için bile oldukça iddialı bir kombin tercihi yapmış da olsa hepimize içimizdeki renkli çocuğu özgürce dışa vurmamız için bir ilham kaynağı olduğu kesin.

  

Author: Dilan Günaçtı

RELATED POSTS