FENDI Peekaboo Eşsizliği

FashionApril 9, 2022
FENDI Peekaboo Eşsizliği

FENDI’i ikonik çantası Peekaboo’nun yeni kutlamasının bir diğer yüz güldüreni: ünlü yönetmen Luca Guadagnino. Roma’nın eşsiz manzarasını gördüğümüz kampanyadaki Peekaboo, İtalyan devinin zanaatkar becerisinin ve yaratıcılığının benzersiz bir temsili.

Fendi Peekaboo, 2009’da piyasaya çıktığından beri ve her sezon talep edilmeye devam eden zarif bir tasarım. Kutu şeklinde, çevirmeli kilit donanımı ve lüks çantanın içini ortaya çıkarmak için açılan akordeon çerçevesiyle hemen tanınıyor. Gündüzden geceye gitmek istediğiniz her yerde uyumlanan çanta, adeta bir aksesuar eş değeri. 

Hemen hemen her sene zamansız çantayı başka figürlerle görsek de bu reklam filmi bir başka. Çünkü moda devinin özüne döndüğü bu kampanyada ünlü yönetmen Luca Guadagnino’nun bakış açısından çantayı inceliyoruz. Guadagnino sadece bir yönetmen değil, aynı zamanda markanın sıkı takipçilerinden biri. “Kendimi FENDI’nin bir parçası hissediyorum. Şirketin temel direkleri olan insanların yakın arkadaşıyım. Marka ile çok derin bir bağım var. Annem 1970’lerde ve 80’lerde FENDI giyerdi. Bu yüzden logo, kullanılan materyaller, tasarımın kalitesi benim tasvirimde her zaman vardı.” 

Adwoa Aboah’ı, FENDI’nin Palazzo della Civiltà Italiana’sının merdivenlerine varmadan önce, Roma çatılarının üzerinde uçan süper bir kadının modaya uygun bir enkarnasyonu olarak tasvir eden film için Guadagnino, “FENDI’nin DNA’sı Roma olduğu için, elbette Roma hakkında konuştuk – ama Roma’da olmak yerine, Roma’nın üzerinde olmak,” diye devam ediyor. “Filmin merkezinde, antik kentin üzerinde uçan Adwoa’nın arkasındaki asıl sürücü olan Peekaboo çantası fikrine sahiptik.” 

Peekaboo’nun transparan veya bebeklerle oynanan ce-e oyunu anlamına gelmesi elbette bir rastlantı değil. Fendi Artistik Direktöri Silvia Venturini Fendi’ye göre, “Bence bir Peekaboo taşımak, saklanmaktan korkmayan çok güçlü bir insan hakkında bir şeyler söylüyor. İki bölmesi var – biri size yakın ve kapalı tutabileceğiniz, diğeri ise dünyaya kendinizden bir şeyler göstermeyi seçebileceğiniz.” 

Kendi kaderini belirlemek için özgürce uçarak, Roma çatılarının üzerinde atlayarak rüya gibi bir fantezi yaşayan bir kadını gördüğümüz reklam kampanyasında verilmek istenen mesaj açık: FENDİ kadını güçlü ve kendi yarattığı biri. Klasik müzik eşliğinde kendini Roma semalarında bulmak isteyenlerle videoda buluşalım.

Author: Sıla Sağlam

RELATED POSTS