FENDI FW24; When English attitude meets Milanese rules and elegance

FashionFebruary 22, 2024
FENDI FW24; When English attitude meets Milanese rules and elegance

Zarif estetiği ile tanınan İngiliz tasarımcı, Milan’daki klasikleşmiş alanını zarafet içinde yeniliyor. Şık ipek perdeler incelikle salınarak tiyatral bir alanı gözlerimizin önüne seriyor.

Asimetrik dikişlerin içinden çıkan elli üç parçalık kadın koleksiyonunu davulların çalmasıyla görmeye başlıyoruz. Fendi’nin klasik baget çantası koleksiyondan tanıtılan ilk parça olarak göze çarpıyor. Hemen ardından dizleri açık yuvarlak bir blazer elbise ve ona eşlik edecek bir pantolon versiyonu görüyoruz.

Örme kollar ve abartılı katmanlar yakasız takımları ön plana çıkarırken parlak aksesuarlar, file kemerler ve transparan çoraplar görünümleri tamamlar niteliklte. Koleksiyon boyunca güçlü kimono-ceketler; küf yeşili katmanların, parlak ceketlerin ve eşleşmeyen botların tamamlamasıyla adeta uyumsuzluğun uyumunu anlatıyordu.

Fendi antik taş figürlerden ilhamını alarak, siyah-beyaz fotoğraf baskılı ve tarihi bir hava uyandıran boğazlı yün örgü üstleriyle dikkat çekti. Aksesuar departmanında ise ekstra oversize bilezikler, kalın ve tok zincir kolyelerin eşliğinde tasarımcı; Milano’daki moda efsanelerine son selamını verdi.

Author: Murat Şentürk

RELATED POSTS