FENDACE

FashionMay 13, 2022
FENDACE

Versace ve FENDI’nin “the Swap” adını verdiği iş birliğinden doğan FENDACE koleksiyonu, geçtiğimiz eylül ayında tanıtımını bir defile ile yapmıştı. İki markanın tasarım kodlarını birleştiren FENDACE karşınızda!

Moda dünyasının iki dev markası FENDI ve Versace arasındaki sürpriz iş birliği, geçtiğimiz Eylül ayında Milan Moda Haftası’ndaki bir defile ile duyurulmuştu. Bu partnerlik kapsamında Donatella Versace yorumuyla FENDI ve Kim Jones yorumuyla Versace koleksiyonlarına şahit olmuştuk. Pre-fall 2022 sezonu akıllarda bulundurularak sunulan koleksiyon artık Dubai, Londra, Los Angeles, New York, Paris ve Tokyo gibi şehirlerde yapılacak bir dizi etkinlik ve açılacak pop-up mağazalarla tüketici ile buluşmaya hazır. 

Bu iş birliğini arkadaşlıktan doğan bir iş olarak tanımlayan Kim Jones ve Donatella Versace, kampanyanın da bu dostluktan doğan enerjiyi yansıttığını belirtiyor. Fendace koleksiyonunun yanında “Versace by FENDI” ve “FENDI by Versace” koleksiyonlarını da online ve mağazalarda görebileceğiz. İki kreatif direktörün vizyonunu ve markaların artistik mirasını taşıyan tasarımlar, sadece mayıs ayında değil tüm yaz boyunca piyasaya sürülecek farklı parçalar ile heyecanını bir süre daha koruyacağa benziyor. Bütün ürünlerde partnerliğin simgesi Fendace logosu bulunacak olurken, modaevlerinin cesur stilleri ve imza renkleri birlikte harmanlanacak. Versace’nin barok baskıları ve Medusa motifi ile FENDI’nin Peekabo çantası gibi ikonik parçaların birleşimini görürken, koleksiyonda iki dünyanın da en iyisine sahip oluyoruz.

Fendace tanıtım kampanyası Nisan sonunda çıkarken, Steven Meisel tarafından fotoğraflanan ve Alec Maxwell tarafından çekilen kampanya bizi görkemli bir Fendace kutlamasına götürüyor. Naomi Campbell, Kristen Mcnamy, Adut Akech, Amar Akway, Anja Rubik, Anok Yai, Imaan Hammam ve Lina Zhang gibi isimleri exclusive bir Fendace kulübünde gördüğümüz filmde, Mcnamy ve Campbell bu seksi moda partisine bouncer’lık yapıyor. 

Author: Dilan Günaçtı

RELATED POSTS