Elegantly Timeless: Fendi SS24

FashionSeptember 21, 2023
Elegantly Timeless: Fendi SS24

2020’den beri Kim Jones’un vizyonu, Fendi tarihinde her seferinde yeni bir sayfa açarken 2024 İlkbahar/Yaz koleksiyonuyla Milano Moda Haftası’nda, zarif kadın silüetini duygusal bir temel üzerine inşa ettiği geleneğini sürdürmeye devam ediyor.

Duygusal bir hikayenin içine davet eden Fendi SS24, pastel tonlarının masumiyeti, enerji dolu turuncu ve sarılarla çarpışarak bir büyüye bir atmosfer yaratıyor.  Salonun beyaz panelli duvarları, Fendi’nin ikonik Baguette Çantası’nın devasa heykelleri ile süslü, kemanın melankolik notaları Dinah Washington’ın sesiyle zamanın ötesine geçen bir nostalji rüyası yaratıyordu.

Defile, üç kahverengi kıyafetle başladı ve vücudu saran elbiseler, hafif mavi detaylarla tamamlanmış, pürüzsüz deri ceketlerle bir araya getirilmişti. Boynun etrafında başlayıp kol boyunca uzanan elbiseler, zarif bir dokunuşla sol kolun etrafını sarıyordu ve takım elbiseler, göğüs kıvrımlarına dikkat çeken renk bloklarıyla tasarlanmış deri ceketleri takip etti. Parıltılı gece elbiseleri, İngiliz tasarımcının mirasına bir saygı duruşu olup podyumda dikkat çekici silüetlerle ilerlemeye devam etti.

Kim Jones’un SS24 Fendi koleksiyonu, bir dönemin tamamlayıcısı olarak öne çıkıyor ve gelecekte Jones Fendi’den gitmiş de olsa kalmış da olsa moda dünyasında markanın ebedi mirasının bir parçası olarak kalmaya devam edecek bir iz bıraktı.

Author: Ceydanur Demir

RELATED POSTS