Disney x Givenchy: 101 Dalmaçyalı

FashionJuly 5, 2022
Disney x Givenchy: 101 Dalmaçyalı

1961 yapımlı 101 Dalmaçyalı’dan esinlenen Disney ve Givenchy iş birliği, sınırlı sayıda nostaljik bir kapsül koleksiyonuyla gündemde.

Disney’in yayınladığı kısa filme dayanarak, koleksiyondaki parçaların 101 Dalmaçyalı’dan köpek ebeveynleri yani Pongo ve Perdita’nın baskılarını taşıması bekleniyor. Filmdeki sevimli yavrular da muhtemelen tasarımlarda görünece. Çantadan ayakkabıya, şapkadan mücevhere kadar her şeyin kapsülün bir parçası olacağı bildiriliyor. Ayrıca hem erkek hem de kadınlar için geniş bir renk yelpazesinde kıyafetler olacak. Sınırlı sayıda üretilen kapsül, çevrimiçi olarak ve belirli Givenchy mağazalarında satışa sunulacak.

Mayıs 2022’de Givenchy, Walt Disney animasyon filmlerinin mirasını kutlamak için “The Wonder Gallery” serisini duyurdu. İş birliğinin sebebiyse Givenchy’nin kreatif direktörü Matthew Williams’ın Disney’e olan sevgisi. Her biri ikonik Walt Disney karakterlerini gösteren toplamda dört kısa film yayınlandı. Bunlar arasında en son Dalmaçyalılar yayınlanırken daha önce Frozen’dan Elsa ve Olaf, Bambi ve Walt Disney tarafından Universal Pictures için yaratılan Şanslı Tavşan Oswald vardı.

Kısa film her ne kadar 20 saniye olsa da, Paris’in ünlü Champs Elysées Caddesini ve Disney’in imza 2D tekniği görmek gülümsetiyor.

Mathew M Williams ve Kate Moss’un dahil olduğu projede Cruella De Vil’i de görebilirsiniz.

Author: Sıla Sağlam

RELATED POSTS