Diesel Spring Summer 2024 

FashionSeptember 21, 2023
Diesel Spring Summer 2024 

Etki, deney, zevk, oyun: bir varoluş biçimi olarak parti yapmaya yönelik bir koleksiyonla karşımıza çıkan Diesel SS24 yeni koleksiyonunu 7.000 kişilik açık hava gösterisiyle tanıttı. 

Markanın kreatif direktörü Glenn Martens yeni Diesel koleksiyonunda, herkesin hayatı dolu dolu yaşamasını istiyor. SS24 koleksiyonu yaratıcı ve kullanışlı tekniklerle kendiliğindenlik ruhunu yakalayan görünümlerle Hollywood film posterlerine esprili bir yaklaşım sunarken, iç çamaşırının nasıl giyileceğine dair yeni fikirlerle birlikte anı yaşamamız gerektiğini vurguluyor. NTS Radio ortaklığıyla gerçekleşen etkinlik Senjan Jansen’in DJ perfomansıyla rave etkinliğine dönüşürken, tüm gece süren bir Diesel deneyimi yaşattı. Defilenin heyacanına haftalar önce yaşatmaya başlayan Diesel, özel hazırlanmış NFT’leri de yaratılan konseptin bir parçasın olarak kullanırken, Glenn Martens tarafından tasarlanan 300 adetle sınırlı olarak üretilen Metamorph saatlerinin satışını da oluşturulan allowlist ile satacak.

Genel teması ağartılmış jarse kumaşlar ile dikilmiş transparan mini askılı elbiseler olan koleksiyon, Diesel’in kendine özgü denimlerine kattığı yıkıcı bir dokunuş olan desenler, çiçekler ve çeşitli kristallerle süslenen denim bralarla devam ediyor. Koleksiyon aynı zamanda Diesel giyen bir film yıldızının kırmızı halıda nasıl görüneceğini hayal ederken, “More is more.” tavrını da benimsiyor. Özel üretim ceketlerin kürkü andıran yapısı film posterinden fırlamış hissini verirken, vücutları boyalı şekilde kırmızı halıda yer alan modeller, koleksiyonun metalik renkteki parçalarını göz alıcı bir şekilde tamamlıyor. 

Kurduğu dev platform ve oluşturulan 8 saatlik etkinlikle Diesel, parti yapmayı sevdiğini bir kez daha kanıtladı. Koleksiyonun da çıkış noktası her günün bir parti gibi yaşanması fikriyle Glenn Martens hayatı dolu dolu yaşamamız gerektiğini söylüyor.

Author: Yiğitcan Genç

RELATED POSTS