Desert Chic: Hermès Spring 2023 Ready-to-Wear

FashionOctober 3, 2022
Desert Chic: Hermès Spring 2023 Ready-to-Wear

Hermès, geçtiğimiz gün Paris Moda Haftası kapsamında yeni koleksiyonunu tanıttı. Devasa bir kum birikintisinin etrafını çevreleyen podyumda açılışı yapan toprak tonlu parçalar, Hermès turuncusuna dönüp, gece karanlığını andıran koyu tonlarla defileyi kapattı. Markanın kreatif direktörü Nadège Vanhee-Cybulski, bu yeni koleksiyonla Hermès’in işçiliğe ve silüete verdiği önemi vurgularken, markanın çalıştığı materyalleri ne kadar iyi tanıdığını tekrar gösteriyor ve deneysel tavrıyla markanın ufkunu genişletiyor. 

Hermès, İlkbahar 2023 Ready-to-Wear koleksiyonu için izleyenleri şık bir çöl tatiline götürdü diyebiliriz. Podyumdaki parçalar zarif ve kaliteli tasarımları ve estetik detaylarıyla Hermès olduğunu belli ediyor. Zengin, zevkli ve meşgul bir iş kadının kum tepeleriyle buluşmasını anlatan defilenin mimarı Nadège Vanhee-Cybulski detaylarda saklı olan ilhamını “Çadırın tüm unsurlarını, hamakları, dışarıdaki faaliyetlerle bağlantılı her şeyi aldım.” diye açıklıyor ve ekliyor “Son dönemde kendimizi o kadar kısıtlamak zorunda kaldık ki, tekrar dışarı çıkışımızı, tenimizde sıcağı ve teri hissedişimizi kutlamak istedim.’

Kahverenginin tonları, kum tepesini çevreleyen podyuma çıkan her yeni parçayla yerini günbatımının sıcak renklerine bırakıyor. Özünde sade ve basic olan parçalar, akıllı detayları ve kumaş formlarıyla kendini ayrıştırıyor. Kumaşların dilinden çok iyi anlayan marka kimyası, bu koleksiyonda da korunmuş. Deri işçiliğinde usta olan Hermès, koleksiyonun dokusunu süet, örgü ve naylon gibi farklı materyallerin kullanımıyla zenginleştirmiş.

Defilede öne çıkan diğer elementler ise tasarımların düzgün hatları ve şık formunun, kaliteli işçilikle buluşmasının oluşturduğu modern ve işlevsel silüetler. Markanın ikonikleşen ‘H’ harfini andıran üstler, geometrik çizgileriyle göze hitap ediyor. İçi boş bir blok gibi duran ve yürürken adeta yaylanıyormuş görüntüsü veren platform ayakkabı modeli çeşitlendirilmiş ve defiledeki tüm looklarda kullanılmış. Koleksiyonda materyallerden, işçiliğe, kesim ve tekniklerden, 3D basım parçaların kullanımına kadar her detay Hermès’in son dönemde benimsediği deneysel ve yenilikçi tavrını destekliyor. 

Author: Yağmur Yıldız

RELATED POSTS