Şüphesiz ki denim denince akla gelen ilk markalardan biri; Levi’s. 1873’den günümüze çabasız cool tarzın öncülerinden olan marka, İlkbahar/Yaz 19’ koleksiyonuna eklediği parçalarla rahatlıktan ödün vermeyen denim severlere yeni seçenekler sunuyor.

Zaman içinde gittikçe yükselen bellere, bir yorum da Levi’s’dan geliyor. Marka, bugüne kadar tasarladığı en yüksek belli jean modeli ‘Ribcage’ ile karşımıza çıkıyor. İlhamını Katherine Hepburn’den alan Ribcage, günümüz rahatlığı, 90’ların grunge modası ve sokak stilinin mükemmel karışımı! Oversize vintage 501 görünümünün modernize edildiği model, düz paça ve pileli crop paça olmak üzere iki farklı seçenek sunuyor. Model kalıbı ve kesimiyle vücudu sararak daha ince görünümlü silüetler oluşturuyor. Kişisel stilin ve ifadenin özgürlüğünü yansıtan ‘Unbasic’ teması, markanın duruşunu yansıtıyor. Markadan gelen diğer güzel haber ise, ‘Engineered Jeans’in geri dönüşü oluyor. 90’lardan aşina olduğumuz bu favori model modernize edilmiş yorumuyla tekrar aramızda! Vintage parçaları ve görünümleri sevenler için ‘o-jean’i bulmak artık mümkün. Yenilenmiş haliyle, erkekler için 502 Regular Taper ve 512 Slim Taper, kadınlar içinse Loose Jean, Slouchy Taper ve Reissue Trucker Ceket gibi popüler modellerle iş birliği içinde. Kalıpları kadar kumaşıyla da rahatlığı vadeden Engineered Jeans, geçmişle günümüz arasında mükemmel bir bağ kuruyor. 

Engineered Jeans’in partneti niteliğinde ‘Engineered Knit’ serisi de koleksiyona katılıyor. Erkekler için Engineered Jeans Knit Joggers, Knit Shorts, Trucker ceketler ve tişörtler konforun peşinde olanlar için satışa sunuluyor. Levi’s üretimde kullandığı yenilikçi 3D örgü teknolojisiyle kumaş atığı ve dokuma süreleri azaltılarak çevre dostu duruş sergiliyor.

Bu yeniliklerle birlikte Levi’s, günümüze ayak uydururken bir yandan da geçmişine atıfta bulunuyor.