CK1 Palace’a İlk Bakış

FashionApril 9, 2022
CK1 Palace’a İlk Bakış

Calvin Klein, yeni jenerasyonun talep ettiği ilerici tasarımı kaykay ve giyim markası Palace’la buldu. Geçmişe yönelmenin trend olduğu bu günlerde ünlü marka, ikonik jean görünümünden ve renklerinden ödün vermiyor.

Calvin Klein’ın tipik renk paleti siyah, gri ve beyaz tonlarıyla süslenen C1K Palace koleksiyonunda her ne kadar gözler ilk olarak Willem Dafoe’ya kaysa da koleksiyonun kendisi en az ünlü oyuncu kadar konuşulmaya değer. Palace’ın eğlenceli estetiğini Calvin Klein’ın jean ve tişört gibi imza parçalarının yanı sıra Palace için bir ilk olan erkek ve kadın iç çamaşırları bir araya geliyor. Calvin Klein ve Palace, her iki markanın da son birkaç yılda çalıştığı her şeyi özetleyen kapsamlı bir giyim kapsülü. Yıldızlarla dolu bir görünüm sunarak her iki taraf için de büyük bir kitleyi bünyesine çekiyor. Calvin Klein’in konfor alanından çıkıp günümüze ayak uydurması şaşırtıcı değil. Nitekim daha önce markayı Pete Davidson, Kendall Jenner, Lil Uzi Vert ve Squid Game yıldızı Hoyeon Jung gibi önde gelen pop kültürü figürleriyle iş birliği yaptığını görmüştük. 

Hem reklam filmi hem de kampanya, uzun süredir birbirine bağlı ve karşılıklı olarak ilham veren iki metropol arasında gidip geliyor. Atlantik’in doğu yakasını temsil eden Londra’da; Collins, Pet Shop Boys, Adwoa Aboah, Unknown T’yi izlerken New York’ta çekilen Batı Yakası temsilcileri arasında Willem Dafoe, Precious Lee ve Lola Leon yer alıyor. 

Calvin Klein’ın ikonikleşmiş mataraya benzeyen CK One şişesinden efsanevi boxer’lara kadar bol bol 90’lardan esintiler var. Buna karşılık, koleksiyonda yoğun bir yazı tipi ve logo oyunu var: CK’nin imzası olan işlenmiş marka adları ve Palace’ın büyük harfli PalaCK logosu. Markalar ayrıca, her üç şirketin de “CalVans” adlı koleksiyon için sınırlı sayıda spor ayakkabı yaratmak için Vans’a başvurdu. Vans da koleksiyona dahil olacak mı gelecek günlerde göreceğiz. 

İngiliz kaykay markası Palace ile dev Amerikan markası Calvin Klein arasındaki yeni iş birliğini kutlayan reklamda, oyuncu Willem Dafoe’yu New York’ta bir taksi şoförü olarak görüyoruz. Profesyonel kaykaycı Shawn Powers’a doğru “Nereye gidiyoruz?” diye başlayan reklam filmi birkaç dakika sürüyor. Bakalım koleksiyon cidden nereye gidecek?

Author: Sıla Sağlam

RELATED POSTS