Cindy Sherman Feat. Instagram

NewsAugust 24, 2017
Cindy Sherman Feat. Instagram

Self-portraiture ve self-representation türündeki işleriyle, fotoğraf sanatında bambaşka bir dünya yaratan Cindy Sherman’dan, yine bambaşka bir dünya geldi!

Cindy Sherman’ın geçtiğimiz Ekim ayından beri kapalı bir Instagram hesabı vardı. Artnet ise geçtiğimiz günlerde Sherman’ın Instagram hesabını herkese görülür olarak değiştirdiğini farketti. İşin en heyecan verici kısmı ise Instagram sayfasında Sherman’ın daha önce görülmeyen yeni işlerinin de olması.

Sanatçı, 590’dan fazla fotoğrafta Instagram’ın kendi filtreleri ve farklı dijital filtreler ve sticker’lar kullanarak kendi grotesk tarzında selfie’lere bir tutam sürrealizm ekliyor. Genellikle absürt filtreleri kullanmak, aşırı makyaj veya peruklarla selfie çekmek çoğunluk için Instagram’ın kullanılan yöntemlerinden biri olabilir, ama Sherman’ın çalışmalarını bilenler için, bu sanatçının kendi tarzından farklı değil.

Not a big deal!

cindy sherman (@_cindysherman_)’in paylaştığı bir gönderi ()

Sherman’ın artık özel hayatıyla bile daha erişilebilir hale gelmesi, meraklıları için güzel bir müjde. Bunun bir proje mi yoksa Sherman’ın da sosyal medya canavarlığına katılımı mı olduğunu, bekleyip göreceğiz.

Author: Lara Lakay

RELATED POSTS