Chanel 2021/22 Métiers d’Art Collection

NewsDecember 10, 2021
Chanel 2021/22 Métiers d’Art Collection

Chanel tarafından hayal edilen ve mimar Rudy Ricciotti tarafından tasarlanan muazzam le19M’yi keşfetmenin, 2021/22 Métiers d’Art gösterisini orada gerçekleştirmekten daha iyi bir yolu olabilir mi? Gerçekten de orada, Paris’in 19. bölgesi ve Gabrielle Chanel’in sembolik numaralarından biri olan 19 sayısının buluşumu le19M’da Lesage, Atelier Montex, Goossens, Maison Michel, Lemarié, Lognon ve Massaro 2021/22 Métiers d’Art koleksiyonu için bir araya geliyor.

Chanel’in Métiers d’Art koleksiyonu, 2021/2022 sezonu için geri döndü. Paris’te görücüye çıkan gösteri, mimar Rudy Ricciotti tarafından tasarlanan le19M adlı mekanda gerçekleştirildi. Geçtiğimiz sezon gösteri, Fransız kırsalındaki bir kalede gerçekleşmişti. Bu sezon ise podyum, tüm sihrin gerçekleştiği yerdi. Chanel, 2021/2022 Métiers d’Art şovu için, markanın zanaat işçilerinin istihdam ettiği yeni merkez olan le19M’i devraldı.

Gösteri notlarına göre koleksiyonun kendisi, nakış ve yapıya vurgu yaparak yeni binanın mimari detaylarından ilham alıyor. Klasik siyah ve gri renklerin yanı sıra pembe ve mavi tonlarında bir dizi tüvit ile büyük ölçüde Chanel’in uzun süredir devam eden kodlarına dayanıyor. Notlarda Viard, “Çok metropol ama sofistike” diye açıklıyor. Mary-Jane ayakkabıları ve loaferlarla eşleştirilen şeffaf siyah eteklerden oluşan seçki, Karl Lagerfeld’den devraldığından beri Yaratıcı Yönetmen Virginie Viard’ın markaya aşıladığı ağırbaşlı ve oyuncu tavrın bir devamı niteliğinde.

Podyum şovunun yanında, Chanel yaratıcılık ve sanat üzerine daha geniş bir sohbet yaratmak için bu sezon bir dizi yaratıcı ortakla çalışmayı seçti. Remembers Studio, le19M alanı içinde yer alan farklı sanat evini kutlayan sekiz animasyonlu video oluşturdu. Chanel ayrıca sekiz yazardan yeni bina ve sakinleri hakkındaki düşüncelerini paylaşmalarını da istedi. 

Viard bu koleksiyonla, 80’lere yoğun bir şekilde atıfta bulunuyor. Bol kot pantolonlar ve yapılandırılmış ceketler içinde modelleri podyuma gönderiyor ve ağırlıklı olarak kalın kemerler, katlı uzun kolyeler ve çapraz askılı çantalar gibi aksesuarlara yaslanıyor. Chanel, genellikle gündelik kategorisinde düşünülmezken, Metiers d’Art koleksiyonunun karmaşıklığı ve ayrıntıları, yalnızca resmi bir kırmızı halı için değil, aynı zamanda lüks bir günlük yaşam için kolay hissettiren tasarımlarla dengelenmiş gibi görünüyor.

Author: Öykü Bilgin

RELATED POSTS