Parisli moda markası Casablanca, Romalı lüks mücevher ve saat markası Bulgari ile eğlenceli bir Serpenti yorumu için iş birliği yapıyor.

Bulgari’nin 2017 yılından bu yana sürdürdüğü “Serpenti Through the Eyes Of” ortak koleksiyonları, Bulgari yılanının sonsuz dönüşümünü yeni tasarımcıların cesurca yorumlamasından oluşuyor. Bu kapsamda Casablanca ile bir araya gelen Bulgari, lüks Akdeniz estetiğini spor giyimle harmanlayan markanın eğlenceli ve şık dünyasını, Serpenti’nin yorumlandığı özel bir kapsül koleksiyon ile sunuyor. 

İki grup halinde lanse edilecek yedi parçalık koleksiyon, Casablanca’nın iki ilham kaynağından yola çıkarak Après Tennis ile sportif tarzını, Mosaic ile de markanın sanatsal miras odağını yansıtıyor. Klasik tenis stillerinden ve grafik tasarım unsurlarından alınan ilhamla Après Tennis grubunda beyaz bir zemin ve yeşil vurgular ile kontrastlar yaratılıyor ve spor sonrası görünümler şık bir boyuta taşınıyor. İkonik Serpenti Forever çanta, Bulgari Heritage koleksiyonundan ilham alan ve şık bir mücevher kutusunu andıran çanta, Bulgari logolu hacimli Tote çanta ve Casablanca ruhunu yansıtan çok yönlü ve işlevsel bir mini Serpenti çapraz çanta bu grupta yer alıyor.

Diğer gruba ilham olan hikaye ise Roma’nın kalbinde başlıyor. Roma’nın göz alıcı villalarının duvarlarını süsleyen mozaiklerden ilham alan üç tasarım, neo-klassisizm akımı ile Casablanca’nın canlı ve gösterişli tatil hissiyatını birleştiriyor. 

Bulgari’nin Genel Müdürü Mireia Lopez Montoya bu iş birliğini “İkonik ve çağdaş. Klasik ilham ve yenilikçi yaklaşım. Casablanca ile bu alanda yollarımız kesişiyor. Serpenti, deri değiştirmeyi seven bir ikon. ‘Serpenti Through the Eyes Of’ serisi de çok farklı özelliklere ve güçlü kişiliklere sahip tasarımcıların benzersiz vizyonları aracılığıyla sürekli evrimin simgesi olduğunu göstermek için harika bir fırsat sunuyor,” sözleriyle tanımlıyor.