ARTWeeks@Akaretler 6. Edisyonu ile Karşımızda

NewsMarch 30, 2022
ARTWeeks@Akaretler 6. Edisyonu ile Karşımızda

Çağdaş sanatı sanatseverlerle buluşturan ARTWeeks@Akaretler,  6. Edisyonu ile Bilgili Holding ev sahipliğinde 30 Mart’ta Akaretler Sıraevler’de kapılarını açıyor.  

2018’den bugüne farklı mecralardan ve farklı galeriden sanatçıları ve eserlerini bir araya getirerek Istanbul’u sanat şehrine dönüştüren ARTWeeks@Akaretler bu sene 30 Mart – 10 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek. Bilgili Sanat ve Semiha Kurtulmuş organizasyonu ile hayata geçirilen projede Türkiye’nin önde gelen galerileri, koleksiyonerleri ve farklı disiplinlerden sanatçıların eserlerini görme fırsatını yakalıyoruz. 

2021’de gerçekleşen 5. Edisyonunda 55.000 katılımcıya ev sahipliği yapan ARTWeeks ,genç yapılar, köklü kurumlar ve galerilerle gençliği buluşturma hedefiyle bu sene de sanata olan ilgiyi artırmayı ve sanatın şehirde gündelik hayatın bir parçası haline getirmeyi amaçlıyor. Bu seneki programda ilk defa kadın bir koleksiyonere yer verme şansını elde eden ARTWeeks’te Şeli Elvaşvili ve Selman Bilal’in koleksiyonlarının yanı sıra .artSumer, Martch Art Project, Sanatorium, The Empire Project, Galeri Nev İstanbul, Anna Laudel, PİLEVNELİ, Versus Art Project, ArtOn İstanbul, Pi Artworks, MERKUR Galeri, Ferda Art Platform, Mixer Art Gallery, Mine Sanat Galerisi, Öktem Aykut ve Difo Art’ın özel bir fotoğraf sergisi yer alacak. 

Bu sene ilk defa programa dahil olan bir başka oluşum ise Carny.io oldu ve ilk kez ARTWeeks’te  birçok sanatçının NFT eserlerini görme fırsatı yakaladık. Galerilere ek olarak programa dahil olan bir başka oluşum ise İyilik İçin Sanat platformu oldu. Platform, genç bağımsız sanatçılara destek sağlayan ve atölyelerinin kapılarını açarak bu sanatçıların da programda var olmasını sağladı. İyilik İçin Sanat yine genç bir sanatçı ile çalışarak görsel eserlerin renk ve dokularını ses verilerine dönüştürülmesine ve bu seslerin QR kodlar ile serginin bir parçası haline getirilmesini sağladı. 

ARTWeeks@Akaretler merak edenler için 30 Mart – 10 Nisan tarihlerinde saat 11.00 – 20.00 saatleri arasında Istanbul’da kültürün merkezi haline gelmeye başlayan Akaretler Sıraevler’de 11, 12, 15, 17, 19, 37-39, 55 ve B2-3-4 bloklarında sanat severleri bekliyor. 

Author: Öykü Gül

RELATED POSTS