Bvlgari “Aeterna” – Ebediyet, miras ve tutku

NewsMay 26, 2024
Bvlgari “Aeterna” – Ebediyet, miras ve tutku

Güneş Roma’nın üzerine bir kez daha doğuyor. Sotirio Bulgari’nin 140 yıllık mirası Bvlgari’nin sonsuz ilham kaynağı olan Ebedi Şehir yeni bir vizyon ve 11 parçalık bir koleksiyon ile bizlerle.

Bvlgari 140. yıl dönümünü ihtişamla kutlarken “Aeterna” koleksiyonun cevherleri adeta göz kamaştırıyor. Bvlgari öncü ruhunundan beslenerek, yaratıcılık ve zanaatkarlık sınırlarını genişletiyor. Cesur ve daima sofistike olmanın muhteşem bir ifadesi, özenle işlenmiş mücevher ve saat koleksiyonunda karşımızda.

Her zamankinden daha cesur ve daime sofistike… Aeterna koleksiyonunun içinde bir parça gözümüze ilişiyor. Romalı Mücevher Evi’nin şimdiye kadar yaptığı en değerli parça, Serpenti Aeterna. Marka tarihinin her yılı için bir adet olmak üzere toplam 140 karatlık yedi damla şekilli pırlanta, ağırlığı 200 karatı aşan ham elmas özenle bir araya gelerek baş döndürücü bir kompozisyona dönüşüyor.Tamamlanması 2.400 saatten uzun süren bu olağanüstü kolye, sonsuzluğu simgelemenin yanı sıra markanın kendini aşmaya olan daimi tutkusunu da sembolize ediyor. Binlerce yıl içinde mükemmel formlarına ulaşan bu taşlar, Bvlgari’nin elinde sonsuzluğun değerli parçalarına, geçmişin kanıtlarına ve geleceğin öncüllerine dönüşüyor.

Koleksiyonun diğer parçalarında ebediyete olan tutku, göz alıcı bir kompozisyonda. Pırlanta ve safirlerin sofistike tasarımları, çarpıcı platin çerçeveler, haute couture parçaların nazik yaklaşımından hafiflik ve yumuşaklık, büyüleyici renk kombinasyonları ve tabii ki Roma’ya duyulan aşk… Bvlgari’nin dönüştürücü ve çok yönlü mücevherlere duyduğu tutku, koleksiyonun her parçasında yüksek sesle konuşuyor.

İhtişamlı bir koleksiyona ihtişamlı bir açılış gerekir. Evde, Roma’dayız. Koleksiyona ev sahipliği yapan neredeyse 2000 yıllık tarihini paylaşan Terme di Diocleziano’da yerlerimizi kapıyoruz. Yaklaşık 22 metre yüksekliği ile antik Roma hamamının görkemi ve bu görkemli manzara içerisinde parlayan 500 parçalık bir koleksiyon… Bvlgari’nin hikayesi yine Bvlgari’nin elinden mücevherler, saatler, çantalar ve parfümler ile anlatılıyor. 140 yıllık bir serüven, büyüleyici bir atmosfer ve her detayıyla şairane bir sunum…

Author: TUNGA YANKI TAN

RELATED POSTS