Bottega Vaneta 2019 Spring Campaign is here!

NewsFebruary 1, 2019
Bottega Vaneta 2019 Spring Campaign is here!

Baharın yaklaşmasıyla beraber markalar da birer birer 19’ Bahar kampanyalarını yayınlamaya başladı. Yeni kreatif direktörleri ile yakın zamanda karşımıza çıkan Ricardo Tisci’nin Burberry’si, Hedi Slimane’nin Celine’i gibi markalara şimdi de Daniel Lee’nin Bottega Vaneta’sını ekliyoruz. 32 yaşındaki genç tasarımcı ilk defa kreatif direktör koltuğunda bizi neler beklediğinin habercisi…

Fotoğrafçı Tyrone Lebon ile İtalya’nın Ischia adasında gizli bir malikanede çekimleri gerçekleştirilen kampanyada birbirinden farklı yaşta ve görünümde modeller ile yer aldı. Lebon çekimler esnasında klasik pozlardan ziyade anlık görünümleri yakalamayı tercih etmiş gibi görünüyor. Doğal görünümlü saçlar ve neredeyse sıfır makyaj ise bu tercihi destekler yönde. Ortaya çıkan karelerde ise gözümüze çarpan ilk şey modellerin sadece öne çıkarılan ürünle buluşturulmuş olmaları. Sadece ayağında bir ayakkabıyla çıplak bir model ya da başka bir model sadece bir pardesüye sarılı… Bunun temel sebebi ise Lee’nin deri ve insan teni arasındaki bağı aktarmaya çalışmasından başka bir şey değil. Daha önce Céline’de Phoebe Philo ile birlikte çalışan tasarımcılardan olan Lee, Bottega Vaneta’ya bu dnayı taşımış. Natürel ve sofistike görünümlerle markanın eski algısı silinmiş, marka yeni ve daha yalın bir ruha bürünmüş. Lee’nin daha zamansız ve kaliteli görünen tasarımlara yönelmesi, beraberinde güçlü duruşu da getirmiş.

Eğer siz de Céline’i özlüyorsanız, Bottega Vaneta ile bu boşluk doldurabilir mi dersiniz? Yeni bir kimliğe bürünen markayı Şubat ayında Milan Fashion Week defilesi ile görmek için sabırsızlanıyoruz!

 

Author: Burcu Ece İlgü

RELATED POSTS