Black Mirror, Yeniden!

Arts & CultureNewsNovember 29, 2017
Black Mirror, Yeniden!

Arttırılmış ve sanal gerçeklikle alışılmış konseptlerin dışına çıkan sansasyonel dizi Black Mirror, 4. sezonuyla tabiri caizse gündeme bomba gibi düştü.

Hala izlemeyenler varsa; ileri teknoloji ve dijital çağın bize sunduklarını/sunacaklarını ve bunun sonucunda insanlığın başına gelebilecekleri distopik bakış açısıyla işleyen bir kurgu. Her bölüm farklı yönetmen ve oyuncularla seyirciyi ekrana kitleme başarısına ulaşan İngiliz yapımı dizi Stephen King’in beğenisini kazanmış durumda.

Oyuncu ve yönetmen değişimine rağmen her bölüm/sezon aynı temayı işleyen iddialı dizi, bizlere karamsar bir ayna tutarak mevcut ve muhtemel teknoloji ile sanal kişiliklere dönüşmemizin ve başımıza geleceklerin farkındalığını yaratıyor.

4. Sezon bölüm isimleri; Archangel, Uss Callister, Crocodile, Hang the Dj, Metal Head ve Black Museum. Şu ana kadar bütün bölümleri heyecanla beklenen Black Mirror 4. sezon, 3. bölüm (Crocodile) fragmanını yayınladı.

Bölüm, dijitalleşmeyle anıların artık özel, gizli kalmadığı konusunu bir kazayı araştırmak için anılarına erişilen bir kadının (Andrea Riseborough) sırrının ortaya çıkması yönünde ilerliyor. Diziyi izlerken kendinizi karakterlerle beraber ikilemleri çözmeye çalışırken bulmaya hazır olun.

Author: Naz Ohri

RELATED POSTS