Billie Eilish In The New Gucci Eyewear Campaign

FashionSeptember 8, 2022
Billie Eilish In The New Gucci Eyewear Campaign

Alternatif müziğin günümüzdeki ikonlarından Billie Eilish, Gucci’nin gözlük kampanyasının yeni yüzü oldu. Noir tarzıyla ve baştan aşağı görünümleriyle marka ile bir bütün sağlayan sanatçı, retro esintili gözlükleri reklam filminde uyumla taşıyor.

Film Noir estetiğinin görüntüleri sardığı bu kampanya filminde, kameranın ilerleyişiyle bizler de Los Angeles’ın ünlü tepelerine çıkıyoruz. Billie’nin sürdüğü fuşya rengindeki araba ile, romantik ve nostaljik anlarda bir tur atıyoruz. Kampanya, bizlere birçok filmin adeta anımsatıcı bir kolajını sunuyor. Gucci’deki saltanatı boyunca birçok sinematik ana imza atmış olan kreatif direktör Alessandro Michele’in, film sahnelerinden ilham almaya yabancı olmadığına bir önceki kampanyalarda da şahit olmuştuk. Tüm kampanya filmi, kusursuz bir uyum içerisinde hikayesini geliştiriyor. Arabanın renginden sokak lambalarının solmasına, sessiz ve karanlık otobanın gizemli bir malikane kapısına varmasına kadar her şey, Film Noir estetiğinin ve Billie Eilish’in kampanya ile olan harmonisini yansıtıyor.

Reklam filminde ilk gördüğümüz gözlük modeli, siyah asetattan, kenarlıklarını altın tonlu Gucci yazısının süslediği bir karavan modeli oluyor. Eğer daha canlı ve 80’ler ilhamlı bir seçeneğiniz olsun isteseniz de bizleri filmdeki ikinci model karşılıyor olacak. Gördüğümüz ikinci gözlük, Gucci logosunun yıldızlarla bezendiği toz pembe oversize bir cat eye modeli.

Estetik açıdan oldukça doyurucu olan bu kampanya filmiyle birlikte, yeni modellerini ve onlara bağlı vizyonunu tanıtıyor Gucci moda evi. Aynı zamanda bu yeni modeller vasıtasıyla da Eilish’i bünyelerine dahil ediyor. Billie Eilish, şimdi her zamankinden çok daha büyük bir Gucci kızı.

Author: Pelin Kalkan

RELATED POSTS