Begüm Khan x Sinan Tuncay Yakınlaşması ile Göz Alıcı Tasarımlar

FashionDecember 20, 2021
Begüm Khan x Sinan Tuncay Yakınlaşması ile Göz Alıcı Tasarımlar

Begüm Khan markasının kurucusu Begüm Kıroğlu ile sanatçı/yönetmen Sinan Tuncay, markanın Protector Eyes adlı yeni koleksiyonuna dahil edilecek olan sınırlı sayıdaki tasarım mücevherler, printler ve birlikte çalıştıkları video-art için bir araya geldi.

New York’ta yaşayan multidisipliner sanatçı Sinan Tuncay, Begüm Khan dünyasına adım atarken, hazırladığı kısa film ile bu birlikteliği taçlandırıyor. Kısa filmde büyüleyici Begüm Khan atmosferine şahit olurken, Sinan Tuncay’ı markanın farklı mücevherlerini takarken görüyoruz. Her taktığı tasarım ile farklı bir karaktere dönüşen sanatçı, en son taktığı parçada Begüm Khan‘ın ikonik kurbağa figürü ile bir araya gelerek gerçeğe dönüşüyor. İkilinin bu iş birliği, video-art ve yaratılan printler dışında, Protector Eyes koleksiyonunda sunulacak olan limited edition bir tasarım ile de hayat buluyor.

Markanın Sonbahar/Kış 22 Chain ve Platin koleksiyonlarını takip eden Protector Eyes serisi, tasarımcının benimsediği “More is More” mottosu ile kullanılan yarı değerli taşlar, kristaller, bronz ve altın kaplama materyaller ile zamansız ve sezonsuz Begüm Khan ailesine katılıyor. Mısır ve Türk kültürlerinde şans getirdiğine inanılan böcekler ve gözler, markanın DNA’sına bağlı kalarak yeniden yorumlanırken, Begüm Kıroğlu da koleksiyondaki favori parçasının büyük ve şık olan göz figürlü kolye olduğunu belirtiyor. Beş parçalık bu tılsım koleksiyon, avangart, çağdaş, mistik ve egzotik öğeleri aynı zamanda Türk kodlarıyla yeniden yazarken, “Protector Eyes” adı ise gözün koruyuculuğundan geliyor.

Koleksiyonun yalnızca 20 adet üretilen bu limited edition tasarımı, aynı zamanda Begüm Kıroğlu ve Sinan Tuncay ikilisinin yakınlaşmasına yönelik ipuçlarını barındıran bir hikayeye de sahiplik yapıyor.

Author: Dilan Günaçtı

RELATED POSTS