Balenciaga İlkbahar/Yaz 2018 Kampanyası Çarpık Aile Portrelerini Yeniden Yaratıyor

FashionDecember 22, 2017
Balenciaga İlkbahar/Yaz 2018 Kampanyası Çarpık Aile Portrelerini Yeniden Yaratıyor

Değişen zamanla birlikte moda bizi nerelere taşıyor, ne süprizlere hazırlıyor bilinmez ama Balenciaga kreatif direktörü Demna Gvasalia geleceği “The dream of good things and peace. To me, the kids represent that hope.” şeklinde kurguluyor.

İlkbahar/Yaz 2018 Koleksiyonun kampanya çekimi Robbie Augspurger, styling ise Lotta Volkava tarafından aile portesi tarzında yapıldı. Kampanya çekiminde geniş pantolonlar ve omuzlar, pastel rengi parkalar dikkat çekiyor. Çocuklarını parka götüren baba konsepti Paris’te gerçekleşen defilede park teması kurulan yeşil bir alanda gerçekleşti.

“Back to Basics” algısıyla hayat tarzını kampanyaya yansıtan Balenciaga, İlkbahar/Yaz 2018 kampanyasında 80’lerden esinlendiği Dadcore kavramı üzerinde duruyor. Balenciaga Instagram hesabında yapılan “Creepy uncle meets lunatic, meets homeless, meets 1980s fashion” gibi yorumlara bakılırsa seveni kadar yadırgayanı da olacak.

Farklı tepkiler gelebilir ancak bir gerçek var ki; ünlü moda evinin stilsiz, rahat görünümlü ve modayla ilgilenmez tavrını kampanyasının teması yapması, bu algıyı stil sahibi yapıyor.

Author: Naz Ohri

RELATED POSTS