Avatar’ın Devam Filmi Geliyor

NewsMay 11, 2022
Avatar’ın Devam Filmi Geliyor

İnanılmaz animasyonu ve sürükleyici deneyimiyle çığır açan filmin ardından 13 yıl geçmişken, Avatar: The Way of Watera göz atmanın tam zamanı. 

En İyi Sanat Yönetmenliği, En İyi Görüntü Yönetimi ve En İyi Görsel Efektleri alarak toplam dokuz Akademi Ödülü’ne aday gösterilen Avatar’dan bu yana film yapım teknolojisinde böylesine görkemli bir filmi görülmedi. Dünya çapında 2 milyar dolardan fazla hasılat elde eden ilk Avatar filmi, 18 Aralık 2009’da vizyona girdi. 13 yıllık aranın ardından 16 Aralık 2022’de vizyona girecek Avatar: The Way of Water’a dair bildiklerimiz kısıtlı olsa da su altında filme almak için doğru teknolojinin beklenmesi ve pandemi derken 8 kerelik gecikmenin ardından beklentiler doğal olarak yüksek. 

237 milyon dolarlık bütçesiyle ilk filmi diğerlerinden ayıran daha yeni çıkan 3D teknolojisiyle gözlere ziyafet vermesiydi. Filmlerde özel mavi-kırmızı lens gözlükleri takmak geçmişten bir yadigar haline gelse de yönetmen James Cameron, Avatar: The Way of Water ile 3D iştahını yeniden canlandırmayı umuyor. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan fragmandaki açıklamadan anlıyoruz ki Sully ailesinin yani Jake, Neytiri ve çocuklarının başına gelenlerinin hikayesini ve  birbirlerini güvende tutmak ve hayatta kalmak için verdikleri savaşlara, katlandıkları trajedilere şahitlik edeceğiz. Başrol oyuncusu Zoe Saldana, 20 dakikalık Avatar 2 görüntülerini izledikten sonra ağladığını ve izleyicilere “kendilerini hazırlamalarını” söyledi. Devam filmi, masmavi görselleriyle 2009 filminden daha etkileyici görünüyor. Yepyeni yaratıkları, Na’vi’yi bir balinayla iletişim kurarken ve yine doğayla olan yakınlıklarına rağmen bir şekilde bölünmüş olarak görüyoruz. Gezegen Pandora’nın denizlerine odaklanarak insanlarının onunla nasıl etkileşime girdiğine dair yepyeni bir bakış açısı gözlemliyoruz. Na’vi ve insanlar beraber yaşasa da tamamen huzurlu görünmüyor. Muazzam bir bilim kurgu fantezi dünyasına dönüş, tam da ihtiyacımız olan şey. Orijinal cast’ın dışında Kate Winslet, Michelle Yeoh ve Vin Diesel’in seslerini de duyacağız. 

2009’daki nostalji, 2022 teknolojisiyle nihayet birleşiyor. Disney’in orijinal Avatar’ı 23 Eylül’de dünya çapında yeniden düzenlenmiş biçimiyle yayınlamasıyla, Avatar: The Way of Water şimdiden mükemmel bir pazarlama stratejisini elde etmiş görünüyor. 

Author: Sıla Sağlam

RELATED POSTS